Haberler

Xiaomi Mi 9 Modeli 1 Milyondan Fazla Satıldı

Xiaomi'nin Mi 9 modelinin satış rakamları firmanın yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, yeni bir satış rekoruna doğru hızlı adımlarla ilerliyor. Geçtiğimiz yıl Mi 8 modelinin çok kısa süre içinde 1 milyon satış başarısını yakalamasından sonra Şubat 2019’da piyasaya sürülen Mi 9 modeli de aradan geçen 1.5 aylık sürede önemli ölçüde satış gerçekleştirdi.

2019 Şubat ayının son günlerinde satışa sunulan Xiaomi Mi 9 ailesi, aradan geçen kısa zaman diliminde 1 milyon satış rakamını geride bıraktı. Mi 9 modeline Mi 9 SE modelinin satış adetleri de eklendiğinde bu sayı 1.5 milyonu geçmiş durumda.

Mi 9 Satış Rakamları Xiaomi İçin Sürpriz Değil

Ülkemizde kullanımı çok yaygın olmasa da özellikle üretildiği Çin ve Asya kıtasının birçok ülkesinde büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Xiaomi markası, ürettiği amiral gemi modellerinde yüksek satış hacimlerini genel olarak yakalamayı başarıyor. 1 milyon barajı göze yüksek bir değer olarak görülse de geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Xiaomi Mi 8 modeli de üç hafta içerisinde 1 milyondan fazla satış başarısını yakalamıştı.

Xiaomi Mi 8 modelinin ilk altı ayında satış rakamı 6 milyon gibi extrem bir değere kadar ulaşmıştı. Yine Redmi Note 7 modelinde de benzer başarıyı yakalamış olan firmanın bu ürününde de bir aylık süre içinde 1 milyon barajını geçtiğini gözlemlemiştik.

Haliyle Xiaomi Mi 9 modelinin eski amiral gemi modellerine göre daha başarılı bir satış performansı elde ettiğini söylemek doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Yine de önümüzdeki aylarda bu modelin adet satış rakamının da 5 milyon sınırını geride bırakabileceğini öngörmekteyiz.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı