Mobil

Xiaomi Mi 10 Stokları Bir Kez Daha Tükendi

Xiaomi Mi 10 satışlarında bir kez daha stoklar tükendi.

Geçtiğimiz hafta tanıtımı yapılan Xiaomi Mi 10 akıllı telefon modeli için yavaş yavaş satış haberleri gelmeye başladı. İlk olarak Çin genelinde satışa çıkan yeni akıllı telefonlar, kısa süre içerisinde tüm dünya genelinde de satışa çıkacak. Fakat sadece Çin genelinde yapılan satışlar bile telefonlara ne kadar yüksek ilgi gösterildiğini ortaya çıkarmış durumda.

14 Şubat tarihinde başlayan ilk satışlarda tüm Xiaomi Mi 10 stoklarının tükendiği açıklanmıştı. Aradan geçen kısa süre sonra telefonun stoklarının yenilendiği ve bir kez daha satışa çıkarıldığının duyurusu yapıldı. İkinci kez satışa çıkarılan akıllı telefonlarda sadece 55 saniye içerisinde tükendi.

Xiaomi Mi 10 Stok Sorunu Yaşayabilir

Bir yandan satışlar devam ediyor olsa da Çin’de başlayan korona virüs salgını nedeniyle birçok markanın üretiminin etkilendiği biliniyor. Üretimi etkilenen markalardan birisi de Xiaomi olmuştu. Aslında marka yetkilileri tarafından yapılan açıklamada Xiaomi Mi 10 modelinin üretiminin planlandığının ve bir sorun yaşanmayacağı bilgisi verilmişti.

Xiaomi Mi 10

Stokların ikinci kez tükenmesinin ardından gelen açıklamada ise bir gecikme durumunun söz konusu olabileceği açıklandı. Akıllı telefonların birkaç hafta stok sorunuyla gündeme gelebileceği bilgisi var. Bu durumda Xiaomi’nin satışlarını ne zaman başlatacağını bilmek zor gibi gözüküyor. Bunu ilerleyen zamanlarda görebileceğiz.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı