Haberler
Trend

Xiaomi Mi 10 Ekran Koruyucusu Ortaya Çıktı

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, Mobile World Congress etkinliğinde yeni amiral gemisi Mi 10’u tanıtmayı planlıyor. Tanıtımdan evvel telefonla alakalı sızıntılar gelirken, Xiaomi Mi 10 ekran koruyucu sosyal medya üzerinden sızdırıldı. 

Şubat ayında düzenlenecek olan Mobil World Congress etkinliğinde yeni telefonunu tanıtmayı planlayan Xiaomi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Şirketin amiral gemisi Mi 10 için tasarladığı ekran koruyucu üzerinden sızdırıldı. 

12 GB RAM kapasitesine sahip olacağı bilinen telefonun en düşük 587 dolara piyasaya çıkacağı öğrenilmiş ve bu sızıntı kullanıcıları bir nebze olsun memnun etmişti. Yeni bilgiler, telefonun ekran koruyucusunun da nasıl olacağını ortaya koydu. 

Sosyal medyada yayılan haberler ve fotoğraflara göre şirketin yeni telefonu Mi 10’un ekran koruyucusu kavisli olacak. Ancak görsellerde yalnızca iki bölgenin kavisli olduğu anlaşılıyor. Bu durum kullanıcılar tarafından farklı yorumlanırken iddialar tüm ekranın kavisli olabileceğini de ortaya koyuyor. 

Görsellerden anlaşılana göre ekran koruyucuda kamera deliği bulunmuyor. Böylelikle Xiaomi’nin Mi 10’da ekrana gömülü kamera kullanacağını ispatlıyor. Hem ince çerçeveli hem de kavisli ekranıyla piyasaya sürülecek olan telefonun heyecan yarattığı ifade edilmekte. 

2020 yılında piyasada olacağı kesinleşen cihazın genel özelliklerinin beğeni topladığı bilinirken ekran koruyucu ile tasarımı hakkında fikir edinildiği de anlaşılıyor. 

Şirket, ilerleyen dönemde Mi 10’un tüm detaylarını kullanıcılara açıklayacak. 

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı