Haberler
Trend

Xiaomi Ekrana Gömülü Kameranın Patentini Aldı

Akıllı telefon pazarına hızlı bir giriş yapan ve sektörde yer edinmeyi başaran Xiaomi, Mi Mix 4 için olduğu düşünülen bir patent başvurusunda bulundu.

Asya’da büyük satış rakamlarına ulaşan ve ardından Avrupa’ya açılarak sektörde yer edinmeyi bilen Çinli teknoloji şirketi Xiaomi¸ yeni bir patent başvurusunda bulundu. Mi Mix 4 modeli için yapıldığı düşünülen patent başvurusunun ekrana gömülü en kamera teknolojisi için hazırlandığı ifade ediliyor. 

Daha fazla kullanıcıya hitap etmek ve donanım-tasarım ekseninde üst düzey bir telefon tasarlamak isteyen Xiaomi, ekranın atlına gizlenmiş bir ön kamera modeli için patent başvurusu yaptı. ‘Display Structure and Electronic Equipment’ (Ekran Yapısı ve Elektronik Ekipman) adıyla patentin dosyalandığı ve işlemin gerçekleştiği ifade edildi. 

108 Megapiksel ISOCELL sensörünü kullanacak olan telefonun SnapDragon 865 işlemcisi ve 5G teknolojisi ile raflarda yerini alması beklenirken alınan patentle birlikte artık ekrana gömülü ön kamera tasarımından faydalanacak olan şirketler Xiaomi’ye yüklü miktarda para ödeyecek.

Yeni Patentler Yolda

Xiaomi yalnızca ön kamera tasarımı ile değil, pek çok konuda patent almak için çalışmalar yapmaya devam ediyor. Şirket çalışanlarının akıllı telefon sektörde devrim yapabilecek tasarımlar üzerinde durduğu ve kısa süre içerisinde bu tasarımlara da patent alınacağı ifade edilmekte. Rakipleriyle sıkı bir rekabet içinde olan şirketin neler yapabileceğini hep birlikte göreceğiz.

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı