Mobil

Xiaomi Dual Flex için Görseller Ortaya Çıktı

Xiaomi Dual Flex akıllı telefonları için yeni bir video yayınlandı. Xiaomi Dual Flex tasarımı nasıl olacak? İşte detaylar.

Katlanabilir akıllı telefon modelleri için yeni seriler gelmeye devam ediyor. ZTE ile başlayan akım, Samsung ve Huawei ile devam etti. Şimdi ise Xiaomi tarafından katlanabilir akıllı telefonlar hazırlanmaya başladı. Xiaomi Dual Flex adıyla gelmesi beklenen yeni model için yeni görseller ve videolarda yayınlanmaya başladı. Hemen yeni model için son detaylardan söz edelim.

Xiaomi Dual Flex Nasıl Bir Sisteme Sahip Olacak?

Xiaomi Dual Flex akıllı telefonlarının benzer katlanabilir akıllı telefonlardan önemli farkları olacak. Söz konusu akıllı telefonlar direk olarak ortandan katlanmayacak.

Dikine katlanan bir akıllı telefon modeli de görmek mümkün olmayacak. Bunun yerine iki taraftan katlanan bir akıllı telefon göreceğiz. İki taraftan katlanan bir panel sunulması, kavisli bir akıllı telefon yapısının ortaya çıkmasını sağlayacak.

Telefonu iki taraftan katladığınız zaman iki yandan tam kavisli ana ekran karşınıza çıkacak. İki bölümden de tamamen çerçevesiz bir ekran göreceğiz. Yeni akıllı telefonlar katlandığı zaman ise standart bir akıllı telefon modeli gibi kullanılması mümkün olacak.

Alttan üstten ince çerçevelerin bulunduğu model açıldığı zaman ise geniş bir tablet ekranı bulunacak. Tablet boyutunun ne kadar olacağı konusunda ise bir bilgi paylaşımı yapılmış değil. Xiaomi tarafından paylaşılan videolara göre Xiaomi Dual Flex akıllı telefonlarının tablet kullanımı sunulması sağlanacak.

Samsung Fold modeline benzer bir yapıda olacak olan açık ekranın boyutu için henüz bilgiler net değil. Muhtemelen açıldığı zaman Xiaomi Dual Flex modelinin 8 inçlik bir boyutu olacak. Yine katlandığı zaman da boyutun ne olacağı konusunda bir bilgi yok. Tüm bu detayları öğrenmek için tanıtımı beklememiz gerekecek.

Telefonun iki kez katlanmasına olanak sağlayacak olan bağlantı sisteminin ayrıntıları da yine merak edilen detaylar arasında. Muhtemelen bu konuda da Samsung ve Huawei modellerinde görmediğimiz bir teknolojiye yer verilecek. Tüm detayların ve yeni akıllı telefonların tasarımlarının yakın bir zaman sonra açıklanması bekleniyor.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı