Mobil

Xiaomi Çift Ekranlı Telefonla Geliyor

Xiaomi, iki yeni akıllı telefon için patent aldı.

Akıllı telefonlarında farklı tasarımlar kullanmaya alışan markalardan biri olan Xiaomi, geçtiğimiz günlerde sarmal ekranlı ilk telefonlarını piyasaya sürmüştü. Markanın sarmal ekranlı akıllı telefon modelleri Alpha serisi bir hayli başarı yakaladı.

Çok konuşulan ve istenen ilgiyi de toplayan yeni akıllı telefonların hemen sonrasında şimdi ise markanın yeni modeller üzerinde çalışmalarına başladığı duyuruldu. Bu kez yeni patent görselleri paylaşıldı ve paylaşılan patent görselleri hem ön kısımda hem de arka kısımda ekran kullanan bir akıllı telefonun geleceğini gösteriyor.

Xiaomi Çift ekranlı Modelde Neler Sunacak?

Telefonların hem ön kısmında hem de arka kısmında bir ekran sunduğunu göreceğiz. Ön kısımda çerçevesiz ekran yapısı dikine bir şekilde arka kısma kadar uzanacak. Arka kısımda ise üst üste sıralı çift arka kameraya yer verilecek.

Xiaomi

Arka kısımda kullanılan üst üste sıralı kameraların dışında üst çerçevenin kavisli olması da önemli bir artı olarak gösterilebilir. Bu markanın tek patenti olmadı. Bunun dışında bir de tamamen sarmal ekranlı telefon sunulacak.

Xiaomi

Her tarafı ekran olan bu modelin ise sadece kameralarının bulunduğu tek bir çerçeve alanının olduğunu göreceğiz. Bu çerçeve alanı üzerinde de yine çift kamera yer alacak ve diğer bölgelerde herhangi bir çentik alanı ya da ek bir kamera alanı sunulmayacak.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı