Mobil

Xiaomi Black Shark 3 Kulaklık Jakına Sahip Olacak

Xiaomi Black Shark 3 kulaklık jakı için yeni bilgiler geldi. Telefonda nasıl değişiklikler olacak?

Oyun odaklı akıllı telefonlar için birçok özelleştirme sunulduğunu söyleyebiliriz. Bu tip akıllı telefonlarda diğer modellerden farklı olarak özel bir soğutucu, daha geniş pil hacimleri gibi artı noktalar bulunuyor.

Oyun odaklı bir telefonu öne çıkaracak olan bu özellikler Xiaomi Black Shark modellerini de öne çıkarmıştı. Geçtiğimiz yıl tanıtımı yapılan Xiaomi Black Shark 2 akıllı telefonları da bu konuda en iddialı model olmuştu. Şimdi ise gündemde olan model Xiaomi Black Shark 3 akıllı telefonları. Üstelik gelen bilgilere göre Xiaomi Black Shark 3 modelinde önemli bir eksiklik giderilecek.

Xiaomi Black Shark 3 Kulaklık Jakı Barındıracak

Marka tarafından kesin olarak yapılmış bir açıklama yok ancak yeni oyun odaklı akıllı telefonlarda 3,5 mm kulaklık jakına yer verileceği iddia ediliyor. Serinin ikinci akıllı telefonunda, kulaklık jaklarının kaldırıldığını görmüştük. Tasarım konusunda önemli bir artı kazanması açısından yeni akıllı telefonların kulaklık jakları kaldırılmış ve tek bir bağlantı noktası üzerinden kontrol sunulmuştu.

Şarj bölümüyle, kulaklık için kullanılan bölümün aynı olması büyük bir sorun olarak değerlendirilebilir. İşte yeni modelde tam olarak bu soruna odaklanılacağı belirtiliyor.

XDA Developers tarafından elde edildiği belirtilen bilgilere göre Xiaomi Black Shark 3 kulaklıklarının alt kısmında 3,5  mm standart jaklar kullanılacak.

Xiaomi Black Shark 3

Bu şekilde akıllı telefonların şarj soketiyle kulaklık girişleri ayrılmış olacak. Standart olarak 3,5 mm kulaklık jakına sahip olacak bir akıllı telefonun sunulması, oyun sırasında şarj sorunu yaşasanız bile kulaklıklardan fedakarlık etmemeniz anlamına geliyor. Zaten kullanıcıların gönderdikleri yorumlarda ve geri bildirim mesajlarında da bu kısmın dikkat çektiği görülüyordu.

Xiaomi’nin isteğe cevap verip böyle bir adım ataması beklentisi var ancak marka tarafından bir doğrulama gelmediğini de belirtmek isteriz. Yeni akıllı telefonların detaylarının ortaya çıkmasıyla ya da tanıtımıyla beraber net bir bilgi elde etme şansımız olacak. XDA Developers tarafından paylaşılan bilgiye karşı yeni bir açıklama gelecek olursa, haberimizi bu açıklamaya göre güncelleyeceğiz.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı