Haberler

Xiaomi, Akıllı Bileklik Satışlarında Lider Oldu

Xiaomi akıllı bileklik satışlarında zirveye yerleşti.

Uygun fiyatlı ürünler sunmasıyla adından sıkça söz ettiren firmalar arasında yer alan Xiaomi, son dönemde akıllı ürün teknolojilerini bir hayli geliştirdi. Firmanın en çok dikkat topladığı kategori ise giyilebilir ürün kategorisi oldu. Bir yandan akıllı bileklikleri bir yandan da uygun fiyatlı akıllı saat modelleri ile boy gösteren marka, açıklanan son verilere göre liderliği de eline aldı.

Xiaomi Akıllı Saat ve Akıllı Bilekliklerde Zirvede

Hem akıllı bileklik hem de akıllı saat modellerinin değerlendirildiği pazar araştırmasında Xiaomi’nin liderliği eline aldığı görülüyor. Apple’ı önemli bir fark ile geçen markanın genel olarak %27’lik bir pazar payına ulaştığı açıklandı.

12.2 milyon ürün satışı gerçekleştirerek %74.4 büyüme gösteren Xiaomi, %27’lik bir pazar hacmine ulaşmayı da başarmış oldu. Markanın en yakın takipçisi ise Apple oldu.

Xiaomi

İkinci sırada yer alan Apple’ın pazardaki payı ise %15 olarak açıklandı. Tabii ki hem akıllı saat hem de akıllı bileklikler değerlendiriliyor. Apple’ın sadece akıllı saatleri var. Bu da markanın genel satış rakamların da biraz daha geride kalmasına neden oluyor.

Apple’ın payı ise %15 olarak görülmekte. Hemen sonrasında Huawei geliyor ve yine bu markanın da %13 ile üçüncü sırada olduğunu görüyoruz. Fitbit %8 ile dördüncü ve Samsung %6 ile beşinci sırada yer alıyor. Burada fiyat önemli bir kriter olmuş gibi.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı