Oyun

Xbox Türkiye Oyun Kararı ile Şok Etti

Xbox Türkiye oyun fiyatları için yeni bir düzenleme yaptığını açıkladı. Yeni bir kötü haber mi geldi? İşte detaylar.

Ülkemizde satışa sunulan dijital oyunlar için belli başlı servisler var. Konsollar için sunulan servisler ise çok daha sınırlı. İşte bu resmi servislerden birine sahip olan Xbox Türkiye, kullanıcıların kendi servisleri üzerinden oyun almalarına izin veriyor. Fakat Xbox Türkiye tarafından yapılan son açıklama, oldukça can sıkacak cinsten. Belki de ülkemiz oyuncuları için en büyük engel haline gelecek durumdan söz ediyoruz.

Xbox Türkiye Zam Yaptı

Firma kısa süre önce yaptığı açıklamada, tüm oyunlar için geçerli olmak üzere Türkiye fiyatlarına zam açıklamasında bulundu. Xbox Türkiye üzerinden satın alacağınız tüm oyunlar için fiyatlar güncellenmiş oldu.

Yeni fiyatlar ise oldukça can sıkıcı. Yapılan açıklamalara göre %20-40 oranları arasında değişen zamlar sunulduğunu görüyoruz.

Fiyatlar için yapılan tüm güncellemeler, yeni oyunlar için geçerli olduğu gibi eski seriler için de geçerli olacak. Yani bu konuda tüm serileri kapsayan bir düzenleme söz konusu. 180-190 TL arasında satılan oyunların 220 TL gibi fiyatlara çıktığını gördük.

Xbox Türkiye

Bu alanda rekor rakamları da görmeye başladık. Neredeyse 1000 TL gibi satış rakamlarına ulaşan oyunları göreceğiz. Çok satan oyunlardan biri olan Division 2 için belirlenen 602 TL satış fiyatı bu konuda en iyi örneklerden bir tanesi.

Yeni oyunlarda zamların bira daha etkin bir şekilde öne çıktığını söylemek yanlış olmayacaktır. Genel bir değerlendirme yaptığımız zaman, tüm bu zamların satışları durduracağını da söylemek yanlış olmayacaktır. Xbox Türkiye tarafından yapılan açıklamaya bakacak olursak neden kur farkı.

Daha önce bu bahane ile zamlar yapıldığını görmek mümkün olmuştu. Tekrar kur farkının bahane edilerek zamların yapılması satışları nasıl etkileyecek başka bir merak konusu. Henüz firmanın yeni fiyatlarla satışlarının nasıl değişeceğini görmek için erken.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı