Oyun

Xbox Scarlett ve Sony PlayStation 5 için Yeni İddialar Var

Xbox Scarlett ve Sony PlayStation 5 oyun konsolları için yeni açıklamalar gelmeye başladı.

Oyun konsolları için yeni bir dönem başlamak üzere. Hem Microsoft hem de Sony yeni oyun konsolları için çalışmalarını hızlandırmaya başladı. Bu noktada ilk olarak Xbox Scarlett için iddialar ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Sony’nin yeni oyun konsolları için yeni iddialar ortaya çıkmaya başladı. Xbox Scarlett ve Sony PlayStation 5 oyun konsolları için detayların ise yavaş yavaş ortaya çıktığını görmekteyiz. Son olarak iki konsol sisteminin birbirlerine benzer bir donanıma sahip olacağı konusunda açıklamalar yapıldı.

Xbox Scarlett ve Sony PlayStation 5 Eşit Performans Sunabilir

Paylaşılan bilgilere bakacak olursak, Sony’nin yeni oyun konsollarında AMD tarafından sunulan GPU birimi kullanılacak. Bunun dışında Microsoft tarafından sunulacak olan Xbox Scarlett oyun konsollarında da AMD tarafından geliştirilen GPU biriminin kullanılacağı görülüyor.

Xbox Scarlett ve Sony PlayStation 5

Ayrıca yine işlemciler kısmında da AMD tarafından üretilmiş olan işlemciler kullanılacak. Yine SSD kısmında da benzer tercihlere yer verilmesi beklenmekte. Haliyle her iki konsol cihazının da hemen hemen benzer performans değerlerine yer vermesi söz konusu olacak.

Burada Xbox Scarlett ve Sony PlayStation 5 arasındaki farkı yazılımlar belirleyecek gibi gözüküyor. Yazılım kısmında kimin daha iyi performans sunacağını zamanla göreceğiz. Hem Sony hem de Microsoft bu konuda iddialı.

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı