Oyun

Xbox One S All Digital Ortaya Çıktı

Xbox One S All Digital modeli için yeni bilgiler ortaya çıktı. Kutu görselleri ortaya çıkan Xbox One S All Digital nasıl bir konsol olacak?

Oyun konsolu denildiği zaman akla gelen iki seriden biri olan Xbox şu sıralar yeni bir konsol modeliyle gündemde. Microsoft’un yeni oyun konsolu olarak piyasaya sürmesi beklenen konsol modellerinin ise Xbox One S All Digital serisi olacağı konusunda bilgiler vardı. Şimdi ise bu modellerin kutu tasarımları ortaya çıktı. Yeni modelin adında saklı olan farkından ve kuru tasarımlarından söz edelim.

Xbox One S All Digital Nasıl Bir Konsol Olacak?

Yeni nesil konsolların en önemli farkının disk sürücüleri olacağı biliniyordu. Xbox One S All Digital kutu tasarımı ve görsellerinin ortaya çıkmasından sonrada bu konuda beklentiler karşılanmış oldu. Tahmin edildiği gibi modelde disk sürücüsü bulunmuyor. Tamamen dijital bir kullanım sunulacak ve bu nedenle de herhangi bir disk sürücüsüne yer verilmiş değil.

Oyunları sadece Microsoft Store üzerinden indirmek mümkün olacak. Harici olarak bir CD üzerinden yükleme yapmak mümkün olacak. Tabii ki bu durum tasarım kısmında birtakım değişikliklerin olacağı anlamına da geliyor. Tasarım kısmında bu serinin tam dikdörtgen şeklinde olduğunu göreceğiz ve hem simetrik bir yerleşim dikkat çekecek.

CD bölümünün bulunmaması ön kısmın düz bir tasarım kullanılacağını net bir şekilde gösteriyor. Yeni oyun konsollarının teknik özellikleri kısmında ise ortaya çıkan detaylarının 4K desteğinin ve HDR desteğinin olduğunu ekleyelim. Kutu görsellerinde de görüldüğü gibi bu modelde 4K HDR desteği bulunacak ve 1 TB gibi bir depolama alanına yer verilecek.

Xbox One S All Digital

Xbox One S All Digital için ortaya çıkan son detaylar ise serinin içerisinde yer alacak olan oyunlar. Buna göre serinin içerisinde Minecraft, Forza Horizon 3, Sea Of  Thieves oyunları yer alacak. Tabii ki oyunlar için kesin bilgilerin olmadığını da belirtelim.

Yer alacak olan yapımlarda değişiklikler olabilir. Bunların sadece önerilen oyunlar olduğunu görmek mümkün olabilir. Kutu görsellerinden yola çıkarak Xbox One S All Digital konusunda bu tarz bir yorum yapabiliyoruz.

Tüm bu özelliklerle beraber yeni serinin 230 Euro satış fiyatıyla 7 Mayıs tarihinde piyasaya sürüleceği söyleniyor. Tabii ki Microsoft henüz bu konuda resmi bir açıklama yapmadı.    

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı