Oyun

Xbox One için Google Asistan Yayınlandı

Xbox One, Google sanal asistan desteğini alıyor. İlk beta yayınlandı.

Oyun konsolları içerisinde en çok dikkat çeken markalar arasında yer alan Microsoft, Sony ile girdiği yarışta öne geçmek adına güzel hamleler yapmaya başladı. Son olarak Xbox One oyun konsollarında yer alan sanal asistan desteğinin genişletileceği açıklanmıştı.

Mevcut sürümlerde Cortana sanal asistanı kullanılıyordu ancak bu çok fazla bir artı sağlamıyordu. Hem bölge sınırlamalarının olması hem de Cortana sanal asistanının diğer seriler kadar yetenekli olmaması, firmanın bu konuda yeni adımlar atmasını sağladı.

Şimdi ise Xbox Program Yönetici Harrison Hoffman tarafından bir açıklama yapıldı ve konsollara Google sanal asistanının sunulduğu duyuruldu.

Xbox One için Sanal Asistan Dönemi

Hoffman tarafından yapılan duyurunun önemi oldukça büyük. Öyle ki yeni sanal asistan desteğiyle beraber hem Cortana desteklenmiş olacak hem de yeni sanal asistan desteği öne çıkacak. Google asistanın şimdilik beta sürümü yayınlanmış durumda.

Xbox One

Beta sürecinin hatasız olarak tamamlanmasının adından final sürümünün de yayınlanması bekleniyor. Sanal asistanın desteğine baktığımız zaman ise birçok yeteneğin sunulduğunu görüyoruz.

Yenilenmiş olan sanal asistan desteğinden sonra, Google sesli asistanını kullanarak hiçbir kumanda kontrolüne gerek kalmadan ses açma, kısma, programları ya da oyunları açma gibi işlemleri yerine getirebileceksiniz. Bunun için sadece sesli asistana komut vermek yeterli olacak.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı