Oyun

Xbox Game Pass PC Kullanıcılarına Sunuluyor

Xbox Game Pass sistemi için PC versiyonu geldi. Xbox Game Pass PC nasıl çalışacak? Oyunların hangileri olacağı belli mi?

Oyun konsolu alanında kendisini kanıtlamış olan Microsoft bir yandan yeni oyun konsolları için çalışmalarına devam ediyor bir yandan ise oyun servisleri için güncellemeler yapıyor. Son haber Xbox Game Pass sistemiyle alakalı.

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre Xbox Game Pass sistemi artık PC kullanıcıları tarafından da kullanılabilecek. PC üzerinden sistemin nasıl çalışacağı konusunda da detaylar paylaşıldı. Paylaşılan bilgilere göre yeni sistemin detaylarına geçelim.

Xbox Game Pass PC Sürümü Detayları

Microsoft tarafından sunulan sistem, bir süredir kullanımda. Xbox oyun konsollarında yer alan sistemde, belli bir aylık ücret karşılığında sunulan oyunları ücretsiz olarak oynayabileceksiniz.

Bu zamana kadar Xbox oyun konsollarında kullanılan sistem, PC platformuna taşınmış oldu. Üstelik tüm sistemin avantajlarıyla beraber sunulduğunu ve PC platformunda da yine tüm detaylarıyla oynanabileceğini ekleyelim.

İlk etapta sistemin içerisinde 100’ün üzerinde oyun olacağı da açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.

Xbox Game Pass

Zaman içerisinde serviste sunulan oyunların sayısının artması ve geriye dönük oyunlar için de desteğin verilmesi bekleniyor. Şimdilik oyunlar için verilen bilgiler bu kadar ile sınırlı.

Son olarak Xbox Game Pass sistemini kullananlar için oyunlarda belli oranda indirimler sunulduğunu da hatırlatalım. Tabii ki bunun için Microsoft mağaza üzerinden oyun satın almak gerekiyor.

PC kullanıcılarının da yine indirimlerden yararlanabilmesi için Microsoft Store üzerinden alışveriş yapmaları şartı var.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı