Bilgisayar

Windows Tuşu için Yeni Bir Karar Gündemde

Windows Tuşu için yeni işlevler kullanıma giriyor. Windows Tuşu nasıl değişecek? Microsoft konu hakkında bir açıklama yaptı mı?

Klavye yerleşiminde, hemen hemen her model için standart olan bazı tuşlar var. Hem laptop modellerinde hem de masaüstü için kullanılan klavyelerde standart olarak sunulan tuşların başında ise Windows tuşu geliyor. Windows logosunun yer aldığı tuş, çok fazla kullanılmıyor olsa da Microsoft’un önem verdiği kısayollardan bir tanesi.

Tuşun şu an için sunduğu işlev oldukça basit. Bazı özel kombinasyonların dışında, bu tuşlar Windows menülerini açabiliyorsunuz. Yani amaç Windows menüsünü açmak. Fakat gelen bilgilere göre Microsoft’un tuş için düşündüğü bambaşka bir işlev var.

Windows Tuşu için Rolle Değişiyor

Microsoft’un söz konusu tuşu biraz daha işlevsel bir görev için kullanması söz konusu gibi gözüküyor. Öyle ki elde edilen bilgilere göre firma, çalışanları arasında özel bir anket düzenledi. Yapılan anketin konusu ise Windows tuşunun işlevi oldu. Firma Windows tuşunun işlevinin Office uygulamalarını açmak olup olmaması için sorular yöneltti.

Çalışanlara sorulan sorunun cevabının ne olduğu konusunda bir bilgi yok. Anket sonuçlarına göre nasıl bir değişikliğin yapılacağı konusunda da herhangi bir bilgi yok. Windows tuşunun doğrudan Office tuşu olarak kullanılmasının önemli bir artısı olur mu bilinmez. Fakat burada dikkat edilecek bir nokta daha var.

Windows Tuşu

Şu an için tuşun kullanım amacı çok işlevsel değil. Sadece Windows arayüzüne erişim için kullanılan bir tuş, çok tercih edilen bir sistem değil.

Bunun yerine Office uygulamalarının kullanılması ve uygulamalar arasında da geçiş imkanının sunulacak olması daha işlevsel bir kullanım sunacaktır. Tabii ki Microsoft’un bu konuda nasıl bir tercih yapacağı konusunda da herhangi bir bilgi yok.

Resmi bir açıklamanın gelmediğini ve resmi açıklama olmadığı için kesin karar konusunda da bir bilgi olmadığını ekleyelim. Konuya ilişkin bir bilgi paylaşımı yapılacak olursa, sitemizden bu konuda bilgi paylaşımları yapacağız.  

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı