Bilgisayar

Windows 8 Desteğinin Ne Zaman Kesileceği Açıklandı

Windows 8 desteği için son tarih açıklandı. İşte desteğin son bulacağı tarih.

Eski Windows sürümleri için geri sayım başladı. Çok kısa bir süre önce popüler işletim sistemi sürümü olan Windows 7 için desteğin son bulduğu açıklanmıştı. Kullanıcıların Windows 7 işletim sistemi için desteğini kaybetmesinin hemen sonrasında ise Windows 8 desteği için beklenen haber geldi. Arada kalan bir sürüm olmasına karşın popülerliğini yitirmeyen Windows 8 için de yolun sonu geliyor.

Windows 8 Desteği Ne Zaman Son Bulacak?

Microsoft tarafından yapılan açıklamalara bakacak olursak 8 serisi için de yolun sonu yaklaştı. Windows 10 işletim sistemine geçiş kısmında ciddi derecede kullanıcı kaybeden eski sürümün desteğinin Haziran 2023 tarihinde son bulacağı aktarıldı.

Windows 8

Sadece 3 senelik bir süresi kalan yeni işletim sisteminin, desteğinin kesilmesiyle beraber Microsoft’un bu sürüme bir daha güncelleme vermediğini göreceğiz.

Hem güvenlik hem de genel yazılım güncellemelerinin sunulmaması söz konusu olacak. Böylece bu sürüm için de yolun sonu gelmiş olacak. Desteğin kesilmesinin ardından Windows 7 serilerinde olduğu gibi bir uzatma paket programının olup olmayacağı ise yine net değil.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı