Bilgisayar

Windows 7 için Google Chrome Hamlesi

Windows 7 Google Chrome desteği için yeni bir açıklama geldi.

14 Ocak tarihinde Windows 7 için son büyük güncelleme yayınlanacak. Bu tarihten itibaren Microsoft güncelleme desteğini kesecek ve bir nevi Windows 7 işletim sistemi için yolun sonu gelecek. Windows 7 işletim sisteminin desteğinin kesilmesiyle beraber, bu işletim sistemine destek veren uygulamaların da bir bir desteği kesmesi söz konusu olacak.

Uygulamalar için de Windows 7 desteğinin kesilmeye başladığını göreceğiz ancak bu konuda sevindirici bazı haberler de gelmeye devam ediyor. Son olarak bu konuda Google Chrome tarayıcı bir haber verildi. Google tarafından yapılan açıklama Windows 7 kullanıcılarını sevindirecek gibi gözüküyor.

Windows 7 için Tarayıcı Güncellemeleri Devam Ediyor

Google tarafından yapılan açıklamaya göre Google Chrome tarayıcının güncellemeleri devam edecek. 2021 tarihine kadar güncellemelerin devam etmesi bekleniyor. 2021 tarihinden sonra Google tarayıcı için de herhangi bir güncelleme ya da yenilik sunulmayacak.

Windows 7 Google Chrome

Bir nevi kısa vadede desteğin devam ettiğini göreceğiz. Kısa süreli olarak güncelleme desteğinin devam etmesi bile, kullanıcılar için önemli bir avantaj olarak gösterilebilir. Tüm güncellemeler ve yenilikler bu süreç içerisinde Windows 7 Google Chrome kullanıcıları için de sunulmuş olacak.

Bunun yanında diğer tarayıcılar için ise güncelleme desteklerinin son bulması bekleniyor. Bu tarayıcılar için herhangi bir yenilik beklememek gerekecek. Tabii ki güncelleme desteği süre uzatma paketlerini satın almazsanız.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı