Bilgisayar

Windows 7 Bir Güncelleme Daha Aldı

Windows 7 işletim sistemi için son bir güncelleme daha yayınlandı.

Başarılı işletim sistemi Windows 7 için yolun sonu geldi. 14 Ocak tarihinde yayınlanan son büyük güncelleme ile Windows 7 işletim sisteminin desteğinin kesildiği açıklanmıştı. Eski işletim sisteminin desteğinin kesilmesinin ardından bir daha güncelleme gelmeyeceği konusunda bilgiler verildi. Fakat beklenmedik bir şekilde aradan geçen günlerin sonrasında Windows 7 işletim sistemi için de güncelleme yayınlandı.

Windows 7 için Düzenleme Güncellemesi Geldi

Yayınlanan son güncelleme sonrasında Windows 7 işletim sisteminde desteğin tamamen sonlanması bekleniyordu. Fakat öyle olmadı. Yayınlanan son güncelleme bir hataya neden oldu. Güncellemeden sonra işletim sisteminde duvar kağıdını değiştirmek istediğiniz zaman, hata mesajıyla karşı karşıya kalıyorsunuz.

Mavi ekrana kadar ulaşan hata nedeniyle birçok kullanıcı duvar kağıdını siyah arka plan olarak kullanmak zorunda kaldı. Yayınlanan güncelleme sonrasında oluşan bu hatanın giderilmesi için bir güncelleme daha yayınlandı. İşte yayınlanan yeni güncellemenin tek nedeni de bu hatanın giderilmesini sağlamak.

Windows 7

Küçük bir hata giderici güncelleme olarak sunulan Windows 7 düzenleme güncellemesinin de tüm kullanıcılara sunulduğunu belirtelim. Fakat bu güncellemenin ardından artık yeni bir sürüm güncellemesinin sunulması beklenmiyor.

Bundan sonra yaşanacak hatalar için işletim sisteminin desteği son bulmuş oldu. Uzatılmış olan desteği almayan kullanıcılar bundan sonraki süreçte güncelleme almayacak.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı