Bilgisayar

Windows 7 2023 Yılına Kadar Güncelleme Alabilir

Windows 7 için güvenlik desteğini devam ettirecek bir servis ortaya çıktı.

Microsoft’un en fazla kullanılan işletim sistemi sürümlerinden biri olan Windows 7 için geri sayım hızlandı. Windows 7 işletim sisteminin son bulacağı tarih konusunda açıklama yapan firma, 14 Ocak 2020 tarihinden sonra söz konusu işletim sisteminin desteğinin tamamen kesileceğini duyurdu.

Windows 7 işletim sistemine destek tamamen kesilecek ve artık eski işletim sistemi teknik olarak destek alamadığı gibi teknik olarak güncellemeler de alamayacak. Fakat hala ciddi bir kullanıcı kitlesi bulunan eski işletim sistemi için güncelleme sunulması sağlanacak bir de alternatifin olduğu ortaya çıktı.

Windows 7 için 2023 Yılına Kadar Güncelleme Sunulabilir

Windows 7 ESU hizmeti olarak öne çıkan bir servisle beraber kullanıcıların Windows 7 güncellemelerini almaya devam edeceği belirtiliyor. Güvenlik yamalarının yayını devam edecek ve isteyen kullanıcılar bir süre daha güncelleme desteği almış olacak.

Windows 7

Fakat herkesin bu hizmetten yararlanmasının mümkün olmadığını da belirtelim. Kullanıcıların bu hizmetten yararlanması için en kötü ihtimalle küçük ölçekli bir kobi olmanız gerekiyor. Sadece toplu lisans anlaşması bulunan kullanıcılar bu servisten yararlanabilecekler.

Ayrıca 2023 yılına kadar devam eden güvenlik güncellemelerini almak için tek bir bilgisayarda 200 dolar ödeme yapılması gerekecek. Toplu lisans alan kullanıcıların bu yönde ciddi bir para ödemesi gerekecek.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı