Bilgisayar

Windows 10 Tekrar Başlatma Sistemi Geliyor

Windows 10 Tekrar Başlatma sistemi kullanıma giriyor. Yeni güncelleme sonrasında söz konusu özellik kullanıma açılacak.

Microsoft, sürekli hale getirdiği Windows 10 güncellemelerine devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bir güncelleme daha var. Bu kez işletim sistemi için kullanıcılar tarafından merakla beklenen yeni bir özelliğin kullanıma girmesi bekleniyor. Yeni yayınlanacak olan güncelleme ile kullanıma girmesi beklenen özelliklerin detaylarına geçelim.

Windows 10 Tekrar Başlatma özelliği olarak gelmesi beklenen özellik, sistemin yeniden başlatılmasında nasıl bir durumla karşılaşılacağını ortaya koyuyor. Öyle ki kullanıcılar sistemlerini yeniden başlattıkları zaman, doğrudan uygulamalara da erişim sağlayabilecekler.

Windows 10 Tekrar Başlatma Özelliği

Söz konusu özellik, uygulamaların anında yeniden açılmasını sağlayacak. Siz bilgisayarınızı yeniden başlatmadan önce hangi uygulamalar açıkça, bilgisayarınız yeniden başlatıldığı zaman da bu uygulamaların direk olarak açıldığını göreceksiniz.

Uygulamaların yeniden açılacak olması büyük bir kolaylık sağlayacak. Aslında söz konusu özelliğin daha önce de kullanıcıların istekte bulunduğu bir özellik olarak öne çıktığını belirtelim.

Windows 10 Tekrar Başlatma

Yeni güncellemenin kesin olarak ne zaman yayınlanacağı konusunda ise bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

Şimdilik güncellemenin ne zaman yayınlanacağı konusunda yapılacak olan açıklamaları beklemek gerekiyor. Ayrıca bu özellik için testlerin çoktan başladığını da belirtelim. Söz konusu özelliği kullananlar için bir seçim durumunun söz konusu olacağını da ekleyelim.

İsteyen kullanıcılar özelliği ayarlar bölümünden kapatıp, yeniden açabilecekler. Windows 10 Tekrar Başlatma sisteminin yeni güncelleme sonrasında kullanıma girmesi bekleniyor. Güncellemenin kesin olarak yayın tarihi konusunda ise bir açıklama bulunmuyor.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı