Mobil

Windows 10 Mobile için Sona Gelindi

Windows 10 Mobile için destek resmi olarak son buldu.

Windows 10 Mobile, Microsoft için tamamen hüsran ile sonuçlandı. Sadece Windows 10 Mobile değil, daha önceki sürümlerde de aynı sıkıntı yaşanmıştı. Bir türlü isteneni veremeyen ve Android işletim sistemi karşısında herhangi bir varlık gösteremeyen Windows 10 Mobile için sonunda yolun sonunun geldiği de açıklandı. Microsoft tarafından bugün yapılan açıklama sonrasında artık işletim sistemi için sona gelindiği resmi bir şekilde duyurulmuş oldu.

Windows 10 Mobile Desteği Kesildi

Söz konusu işletim sistemini kullanan çok fazla bir cihaz yok ancak yine aktif bir işletim sistemine son verilme kararı, kolay kolay alınabilecek bir karar değil. Haliyle yeni işletim sisteminin son bulması ses getiren bir adım oldu.

Microsoft açıklamasına göre bundan sonraki süreçte Windows 10 Mobile işletim sistemi herhangi bir güncelleme almayacak. İşletim sistemi güncellemeler almayacağı gibi güvenlik yamalarını da alamayacak.

Windows 10 Mobile

Bu da işletim sisteminin güvensiz bir hale gelmesi anlamına geliyor. Kaldı ki mobil platformlarda yer alan tehditleri düşünecek olursak, güvenlik yamaları oldukça önemli.

Windows 10 Mobile için tek sevindirici haber ise Word, Excel, PowerPoint gibi uygulamaların bir süre daha desteğe devam edeceği. 12 Ocak 2021 yılına kadar bu servislerin kullanılması da mümkün olacak.

Sonrasında destek kesilecek. Zaten çok kullanılan bir işletim sistemi olmayan Windows serisi için alınan bu kararın az sayıda kullanıcı tarafından nasıl karşılanacağını göreceğiz.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı