Bilgisayar

Windows 10 Mayıs Güncellemesi için Beta Süreci Başladı

Windows 10 Mayıs Güncellemesi için beklenen beta testleri başladı. Beta testlerinde güncelleme konusunda nasıl yenilikler ortaya çıktı?

Microsoft’un en başarılı işletim sistemi sürümü olarak bilinen ve bu şekilde ün kazanan Windows 10 işletim sistemi için yeni bir büyük güncelleme yolda. Düzenli olarak yayınlanan güncellemelerin yeni sürümü olacak olan Windows 10 Mayıs Güncellemesi için sona gelindiğinin en büyük göstergesi ise güncellemelerin beta kullanıcıları için yayınlanmış olması. Gelen son haberlere göre Windows 10 Mayıs Güncellemesi Insider programına katılan kullanıcılar için yayınlandı.

Windows 10 Mayıs Güncellemesi Geliyor

Bugün itibariyle yayınlanan haberlere göre Windows 10 Mayıs Güncellemesi Insider programı kapsamında belli kullanıcılar için yayınlandı. Beta sürecine dahil olan kullanıcılar için yayınlanan güncellemenin, test aşamasına geçilmiş oldu.

Microsoft’un her güncellemeden önce başlattığı testlerin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasından sonra Windows 10 Mayıs Güncellemesi son kullanıcıya ulaşmış olacak. Beta kullanıcılarının kazanacağı artılar bir yana, yeni güncellemenin ne kadar büyük değişiklikler getireceği de ortaya çıkmış oldu.

Windows 10 Mayıs Güncellemesi

18362.30 sürüm numarasıyla yayına başlayan güncellemenin en büyük değişikliği, güncellemeleri kontrol etme sistemi olacak. Bu sistem sayesinde kullanıcıların güncellemeleri yükleme zamanını seçmesi ve hangi güncellemeleri yükleyip yüklemeyeceğini belirlemesine kadar izin verilecek.

Yenilenmiş tema, kaomiji desteği, Cortana için düzenlemeler, Sandbox özelliği için düzenlemeler ve genel iyileştirmelerin de yapılması bekleniyor.

Adı üstünde, son kullanıcılar için Mayıs ayı içerisinde yayınlanmasını beklediğimiz güncellemenin testlerine dahil olmak için Insider programına kayıt yaptırmanız gerektiğini ekleyelim. Bu şekilde güncelleme henüz beta sürecindeyken deneme fırsatı elde etmiş oluyorsunuz.   

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı