Bilgisayar

Windows 10 Hesap Makinesi için Önemli Yenilik

Windows 10 için hesap makinesi güncelleniyor. Hesap makinesi nasıl değişecek?

Windows 10 işletim sistemi için güncellemeler yayınlanmaya devam ediyor. Ardı ardına yayınlanan güncellemelerle beraber Microsoft işletim sisteminin yeteneklerini de arttırmaya başladı. Son olarak yeni bir güncellemenin testlerinin yapıldığı duyuruldu. Insider güncellemesinin çıkmasının ardından bu kez Windows 10 hesap makinesi için önemli bir yeniliğin sunulacağı ortaya çıktı.

Yapılan yeni güncelleme sonrasında Windows 10 hesap makinesi bölümünde önemli bir yenilik sunulacak. Hesap makinesi sadece sayısal hesaplamalarda kullanılmayacak. Bunun dışında hesap makinesine özel bir grafik modunun eklendiğini göreceğiz.

Windows 10 Hesap Makinesi Nasıl Değişecek?

Grafik modunun hesap makinesine eklenmesiyle beraber artık lineer cebir grafikleri için de hesaplamaları ve analizleri yapmak mümkün olacak. Bunlar için kullanılan yardımcı programlar var. Fakat Windows 10 hesap makinesi kısmında bu yönde bir özellik yoktu. Şimdi ise varsayılan hesap makinesi uygulamasına da lineer cebir grafikleri çizmesi sağlanacak.

Windows 10

Hesap makinesinde yer alan eksiklerin tamamen giderilmesine izin verecek olan güncellemenin nasıl artılar sunacağını zamanla göreceğiz. Güncellemenin ne zaman yayınlanacağı konusunda ise kesin bir bilgi yok. Fakat kısa süre içerisinde güncellemenin tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. Windows 10 19546 sürümüyle beraber bu özelliğin kullanıma girmesi söz konusu olacak.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı