Bilgisayar

Windows 10 Güncellemesi Yayınlandı

Windows 10 için yeni bir güncelleme daha yayınlandı. Kasım ayı güncellemesi açıklandı.

İlk kez 2015 yılında yayınlanan Windows 10 işletim sistemi, aradan geçen günlerde hızlı bir yükseliş yakaladı ve en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri oldu. Microsoft seriyi geliştirmek konusunda da kararlı. Sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlanan Microsoft, Windows 10 işletim sistemine yepyeni özellikler kazandırmayı başardı. Son olarak Kasım ayı için belirlenen yeni güncellemenin yayınlandığı duyuruldu.

Windows 10, için yayınlanan yeni Kasım güncellemesiyle beraber ufak tefek yeniliklerin yapıldığı açıklandı. Sadece belli başlı yeniliklerin değil, bunun dışında düzenlemelerin yapıldığını da eklemiş olalım.

Windows 10 Güncellemesi Neler Sunuyor?

Öncelikle küçük yeniliklerden söz etmek gerekiyor. Windows 10 güncellemesi sonrasında bildirimler çubuğunda bir değişiklik yapıldı. Artık bildirimler çubuğunda farenizin imlecini beklettiğiniz zaman, doğrudan “ayarlar” menüsünü görmeniz mümkün olacak.

Windows 10

Bunun dışında yine bu kısma bildirimleri yönet seçeneklerinin eklendiği de açıklandı. Yani artık bildirim penceresinin biraz daha işlevsel bir hale geldiğini söylemek yanlış olmaz. Bunun dışında başlat menüsü için de bir düzenleme söz konusu. Artık başlat menüsünde gezinme için illaki tıklamaya gerek yok. İmleci getirmeniz durumunda menü otomatik olarak açılıyor.

Bu küçük değişiklikler sistem için yayınlanan yenilikler olarak gösteriliyor. Bunun dışında sistemin kararlılığını arttırmak adına güncellemeler yapıldığını da belirtelim. Sistem hem daha kararlı hale getiriliyor hem de biraz daha performans artışı sağlanmış oluyor.  

Etiketler

Gökhan ÇAKIN

1990 Trabzon doğumluyum. KTÜ Beşikdüzü Meslek Yüksek Okulu'nda öğrenimimi tamamladım. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı