Bilgisayar
Trend

Windows 10 Güncelleme Sistemi Değişiyor

Windows 10 işletim sisteminin yeni büyük güncellemesi için yeni düzenleme yayınlanıyor. Yeni güncelleme neler sunuyor?

Microsoft’un en başarılı işletim sistemlerinden biri Windows 10 işletim sistemi olmuştu. Yayınlandığı andan bu yana sürekli olarak güncellemeler almaya da devam eden işletim sistemi, bu konuda zaman zaman eleştiriler de almıyor değil. Mayıs ayında gelecek olan büyük güncellemenin ise eleştirilere bir nebze cevap olacağı ortaya çıktı.

Windows 10 Güncellemesi Neler Sunacak?

Bir süredir testleri devam eden ve şu an için test kullanıcılarına da dağıtılmış olan yeni güncellemenin, yeni büyük güncelleme serisi olarak sunulmasını bekliyoruz. Bu güncellemeyle beraber işletim sistemine gelişmiş bir kontrol sistemi eklenecek.

Kullanıcılar artık güncelleme zamanlarını daha iyi seçebilecekler. Bunun için ekstra bir kontrol sisteminin yer aldığını göreceğiz. Artık büyük güncellemeler de olsa güncellemeleri zamanlayabileceksiniz ya da indirme yükleme sürelerini belirleyebileceksiniz. Tüm bu kontroller tamamen kullanıcıya bırakılacak.

Ayrıca yeni sürümün güncelleme iptali gibi bir artısı da olacak. İsteyen kullanıcıların güncellemeleri iptal etme seçeneğini seçip, sadece belli başlı güvenlik yamalarını almayı seçebilecekleri söyleniyor.

Windows 10

Kısacası güncelleme çok daha detaylandırılmış bir sisteme sahip olacak ve bundan sonraki güncellemeler için kullanıcılara tam yetki vermiş olacak. Büyük Mayıs güncellemesinin sunacağı tek yenilik bu olmayacak. Bunun dışında da bazı düzenlemeler bekliyoruz.

Kaomoji desteği, Windows sanal alan desteği ve yeni temalarda güncellemenin içerisinde yer alan yenilikler arasında olacak. Bunun dışında Daha kararlı bir işletim sistemi sunulmasını sağlayacak olan güncellemelerin ne kadar artı sağlayacağı yayınlandıktan sonra gözükecek.

Yeni dönemde Windows 10 güncellemeleri için tek önemli olan şartın güvenlik olduğunu da ekleyelim. Yani her ne kadar güncellemeleri yönetme seçeneği detaylandırılmış olsa da kullanıcılar istese de istemese de güvenlik yamalarını almak zorunda olacak. Güvenlik yamalarının güncellemesini engellemek gibi bir durum söz konusu olmayacak. Hatta bu güncellemelerin zamanını değiştirmek de pek mümkün olmayacak.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı