Bilgisayar

Windows 10 Güncelleme Adı Ortaya Çıktı

Yeni Windows 10 Güncellemesi için detaylar ortaya çıktı. Yeni sürüm Nisan ayında yayınlanabilir.

Windows 10 güncellemelerine devam eden Microsoft, bir sonraki büyük güncellemesi için şimdiden çalışmalara başladı. Yeni güncellemenin ne zaman geleceği konusunda ise yeni detaylar ortaya çıktı. Bu kez yeni güncellemenin kod adı ortaya çıktı. Windows 10 2004 güncellemesi olarak isimlendirilecek olan güncellemenin bu isimlendirmesi, firmanın güncellemeyi ne zaman sunacağına ilişkin de önemli detayları içeriyor. Güncellemelerdeki isimlendirmeler, firmanın güncellemeyi ne zaman yayınlayacağının ipucunu veriyor.

Windows 10 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

Windows 10 2004 adının ilk iki hanesi, güncellemenin yayınlanacağı yılı gösteriyor. “2004” ifadesine baktığımız zaman güncellemenin 2020 yılında yayınlanacağını görüyoruz. İkinci kısım ise yine güncellemenin sunulacağı tarihi gösteriyor.

Bu kısımda da “04” ifadesinin yer aldığını görüyoruz. İpuçlarını birleştirdiğimiz zaman Microsoft’un güncellemeyi 2020 Nisan ayında sunacağı anlaşılıyor. Firmanın güncelleme tarihi konusunda resmi bir açıklama yok ancak daha önce paylaşılan güncellemeler de bu şekilde isimlendirmeler yapılmıştı.

Windows 10 Güncellemesi

Firmanın Insider ekibinin program yöneticisi Brandon LeBlanc tarafından yapılan açıklama sonrasında da bu ipuçları desteklenmiş oldu. Öyle ki yapılan açıklamaya göre güncellemenin böyle isimlendirilmiş olmasının nedeni, eski sürümlerle herhangi bir karışıklığın yaşanmasını engellemek.

Microsoft’un güncelleme ile sunacağı yeniliklerin neler olacağı ve bu kez arayüzlerde bir değişiklik yapıp yapmayacağı ise net değil. Zaman içerisinde bu konuda da detaylar açıklanacaktır.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı