İnternet

Wikipedia Yeniden Erişime Açıldı

Wikipedia için erişim yeniden açılıyor.

Uygunsuz içerikleri nedeniyle ülkemizde erişime engellenen siteler arasına giriş yapan Wikipedia hakkında önemli gelişmeler yaşanıyor. Yaklaşık 3 yıldır erişime kapalı olsa da yeni düzenlemelerin ardından Wikipedia’nın yeniden erişime açılacağı söyleniyordu.

Son olarak Anayasa Mahkemesi tarafından verilen kararlarla beraber sanal ansiklopedi sitesinin yeniden erişime açılacağı duyurulmuştu. Fakat erişimin ne zaman açılacağı konusunda kesin bilgiler paylaşılmamıştı. Bu konuda beklenen açıklama ise sonunda geldi. Wikipedia için beklenen haber gelmiş oldu.

Wikipedia Erişimi Yeniden Açıldı

Bir süredir ne zaman yeniden açılacağı merak edilen site için beklenen açıklama geçtiğimiz günlerde geldi. Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından yapılan bilgilendirmeye göre site birkaç saat içerisinde tamamen erişime açılacak.

Wikipedia

Açıklamaya göre bir süredir devam eden çalışmalar tamamlandı. Operatörler üzerinde de yapılan çalışmalar tamamlandı ve sonunda operatörlerin konu hakkında bilgilendirildiği de duyuruldu.

Şimdilik site her yerden açılmıyor ancak muhtemelen en geç yarından sonra standart bir şekilde siteye giriş yapmak mümkün olacak. Bunun için ekstra bir uygulamaya ya da yönteme ihtiyacınız olmayacak.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı