İnternet

Wikipedia Kurucu Ortağından Facebook’a Rakip WT:Social Hamlesi!

Sanal ortamın ansiklopedisi olarak bilinen Wikipedia’nın kurucu ortağı Jimmy Wales, Facebook’a rakip olacak yeni bir sosyal medya platformu yarattı. Yeni sosyal medya platformu, gelirini üyelerinin bağışlarından ve ücretli üyelikler aracılığı ile kazanacak.

Facebook’a rakip yeni platform sanal ansiklopedi Wikipedia gibi kar amacı gütmüyor. Uygulama, gelirini ücretli üyeliklerden ve üyelerin bağışlarından çıkaracak. Wikipedia’nın kurucu ortağı Jimmy Wales, Facebook’un aksine kullanıcılarının gizlilik verilerini satmayacağını açıkladı. Gelirini üyelerinden elde edecek olan sosyal medya platformunun reklam gelirlerine ihtiyacı kalmayacak. 

Amerika seçimlerinde kullanıcıların gizlilik verilerini sattığı konusunda mahkemelik olan Facebook’tan sonra WT:Social kullanıcıların aradığı alternatif olabilir.

WT:Social ile Wikipedia Başlıkları Değiştirilebilecek

Yeni sosyal medya platformu WT:Social haber odaklı bir uygulama. WT: Social aracılığı ile üyeler Wikipedia’da olduğu gibi yanlış olduklarını düşündükleri haberleri yeniden düzenleyebilir ve böylece içeriklerini düzeltebilir. Platforma katılmak isteyenler ise aylık ya da yıllık olarak ödeme planlarını kabul ederek üye olabilirler.

WT: Social Üyelik Fiyatları

Facebook’a rakip kişisel verilerin gizliliğini koruyacağını vaat eden WT:Social’ın üyelik fiyatları aylık olarak İngiltere için 10 sterlin, yıllık olarak 80 sterlin. Avrupa için aylık 12 euro, yıllık olarak 90 euro. Amerika için ise aylık 13 dolar ve yıllık olarak 100 dolar. Şu an için sosyal medya platformunun üye sayısı 160 bini geçti.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı