İnternet

Wi-Fi 6E Standartları için İlk Detaylar Ortaya Çıktı

Bu kez Wi-Fi 6E teknolojisi için detaylar ortaya çıktı.

Wi-Fi 6 standardı yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladı. Bu standart için belirlemeler yapan Wi-Fi Alliance tarafından belirlenen yeni standart için destek sunan için destek sunan firmaların sayısı da günden güne artış gösteriyor. Bir yandan yeni standardı destekleyen akıllı telefonlar ve bilgisayarların sayısı artarken bu kez Wi-Fi 6E teknolojisi ortaya çıktı.

Wi-Fi 6E Nasıl Artılar Sunuluyor?

Kablosuz internet kullanımının yaygınlaşmasının yanında daha iyi bir WİFİ kalitesi sunulmasını sağlayacak olan Wi-Fi 6 teknolojisine ek olarak gelen Wi-Fi 6E teknolojisi, bir güncellemeyi ifade ediyor.

Wi-Fi 6E

6E ifadesinin eklenmesi bu teknolojinin 6 GHz frekanslarını desteklediğini gösteriyor. Bu da WİFİ standardının daha geniş bir ağ ile daha yüksek verim sunacağı anlamına geliyor. Yeni standartla beraber internet hızlarının da yükselmesi söz konusu olacak.

Yeni standartla beraber maksimum hız kısmında 3,5 Gbps hız değerinin 9,6 Gbps değerine çıktığını görmek mümkün olacak. Bu yönde yeni standartla beraber 6 GHz üzerinde daha hızlı ve daha kararlı bir şekilde aktarım sağlanacak.   

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı