İnternet

WhatsApp, Xiaomi ve OnePlus Telefonlarda Soruna Neden Oldu

WhatsApp güncellemesi sonrasında Xiaomi ve OnePlus modellerinde sorunlar yaşanmaya başladı.

WhatsApp, düzenli aralıklarla güncellemeler almaya devam ediyor. Facebook’un uygulamalarından biri olan WhatsApp, son dönemde aldığı tüm bu güncellemelerle beraber çok daha işlevsel bir hale geldi. Yeni güncellemeleri merak edilen uygulamanın Android işletim sistemi için son yayınladığı güncelleme ise sorunlara neden oldu. Tüm Android akıllı telefonlarında değil ama Xiaomi ve OnePlus marka akıllı telefonlarda batarya sorunları yaşanmaya başladı.

WhatsApp Batarya Sorunu

Resmi OnePlus ve Xiaomi gruplarında da konu edinilen sorunla ilgili olarak resmi bir açıklama ise gelmedi. WhatsApp Android sürümü için son olarak 2.19.308 sürümünün yayınlandığını görmüştük. İşte Xiaomi ve OnePlus akıllı telefon sahipleri de bu sürümden sonra sorun yaşamaya başladıklarını açıkladı.

Kullanıcılar tarafından gelen bilgilere göre bu sürümü yükledikten sonra akıllı telefonlarda WhatsApp uygulaması açıldığı zaman, çok hızlı bir şekilde batarya tükeniyor.

WhatsApp

Sadece 2 saat içerisinde %50 oranında olan bataryanın tükendiğini söyleyen kullanıcılar bile var. Hangi akıllı telefonların ve hangi serilerin bu hata ile karşı karşıya kaldığı konusunda da net bir bilgi yok.

Xiaomi ya da OnePlus cephesinden bir açıklama gelmediği gibi, güncellemelerin sorun oluşturduğu WhatsApp cephesinden de bir açıklama gelmedi. Konuya ilişkin herhangi bir bilgi paylaşıldığı zaman, haberimizde konunun detaylarına yer vereceğiz. Şimdilik bir değişiklik ya da güncelleme söz konusu değil.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı