Haberler

WhatsApp Tatil Modu Güncellemesi Ortaya Çıktı

WhatsApp Tatil Modu için yeniden testler başladı. Güncelleme ne zaman yayınlanacak?

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WhatsApp, son güncellemelerle beraber bir hayli yetenekli hale gelmiş durumda. Hem Android hem de iOS sürümü için güncellemeler yayınlanan uygulamanın şu sıralar Android için yeni bir güncellemesi daha yolda. Bu kez gelecek yeni güncelleme ise önemli bir özelliği uygulamaya dahil edecek. Güncelleme sonrasında WhatsApp Tatil Modu kullanıma girmiş olacak.

WhatsApp Tatil Modu Neler Sunacak?

Tatil modu özelliği yeni bir özellik değil. Bu özellik daha önce de ortaya çıkmış ve bir süre testlerin devam ettiğini gündeme gelmişti. Ekim ayında yayınlanacak bir güncelleme ile geleceği söylenen tatil modunun ertelendiğini görmüştük.

Şimdi ortaya çıkan beta testlerinde bir kez daha WhatsApp Tatil Modu için çalışmaların başladığı ortaya çıktı. Android için ortaya çıkan 2.19.101 sürümüyle beraber bir kez daha tatil modu için geri sayım başlamış oldu.

WhatsApp Tatil Modu

Sistemin işleyişi ise oldukça basit. Tatil modu, “arşivlenmiş sohbetleri yoksay” özelliğini kullanıma alacak. Bu özellik açık olduğu zaman, yeni bir mesaj yayınlandığında arşivlenmiş olan sohbetlerin arşive aktarılması engellenmiş olacak. Bu şekilde sürekli öne çıkan grup mesajlarının en üst sıralarda yer almasındansa, bu mesajların arşive aktarılması engellenecek.

Şu sıralar yeni özelliğin geliştirme sürecinin devam ettiği de gelen bilgiler arasında. Sadece bu bilgileri bile değerlendirdiğimiz zaman WhatsApp için yeni bir dönemin başlayacağını söyleyebiliyoruz.

Grup sohbetleri için bir hayli önemli olacak olan bu özelliğin dışında genel performans iyileştirmelerinin yapılacağını ve arşiv sohbetleri için farklı düzenlemelerin geleceğini de ekleyelim. Şimdilik güncellemenin ne zaman yayınlanacağı konusunda bilgi vermek ise mümkün değil. Bunun için testlerin ne kadar süreceğini bilmek gerekiyor.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı