İnternet

WhatsApp Reklamları için Geri Adım Atıldı

WhatsApp reklam gösterimi için karar verildi.

Kısa bir süre önce Facebook yeni bir gelir elde etme politikası içerisine girdiğini duyurmuştuk. Firma yetkilileri tarafından yapılan açıklama sonrasında WhatsApp için reklam gösteriminin başlayacağı ve durumların arasında tıpkı Instagram uygulamasında olduğu gibi reklam gösterileceği bilgisi verildi.

Ardı ardına tepkilerle karşı karşıya kalan WhatsApp için alınan bu kararların ne zaman uygulanmaya başlayacağı konusunda kesin bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Beta sürümlerinde reklam sisteminin entegre edileceği kodların da bulunduğu söylenen uygulama için geri adım atıldığı da duyuruldu.

WhatsApp Reklamları Görüntülenmeyecek

Alınan son kararlara göre gelen tepkilere karşı Facebook geri adım atmaya karar verdi. Wall Street Journal tarafından paylaşılan bilgilere göre WhatsApp reklam göstermeyecek. Bunun için hazırlanan kodlar tamamen silindi.

WhatsApp

Buna göre proje hayata geçmeden geri adım atılmış oldu. Zaten reklam konusunda pek olumlu geri dönüşler almayan Facebook’un bu noktada farklı bir adım atıp atmayacağı ise başka bir soru işareti. WhatsApp için farklı adımlar atılıp atılmayacağı ise başka bir merak konusu. Uygulama bu yönde farklı düzenlemeler sunabilir.

Facebook’un açıklamalarının takip edilmesi gerekiyor. Özellikle güncellemeler konusunda yapılacak olan düzenlemeler merakla bekleniyor.  

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı