İnternet

WhatsApp Karanlık Teması için Yeni Kanıt

WhatsApp Karanlık Tema için yeni bir görsel ortaya çıktı. WhatsApp Karanlık teması nasıl gözükecek?

Karanlık tema, son dönemin en popüler konularından birisi. Akıllı telefonların yeni işletim sistemi güncellemeleriyle beraber karanlık tema desteklerini sunması, yeni bir trendin ortaya çıkmasını sağladı.

Android 10 ve iOS 13 işletim sisteminden sonra ortaya çıkan karanlık mod desteğinin uygulamalarda da sunulmaya başladığını görüyoruz. Bu noktada bir bir yeni güncellemeler sunuluyor. İlk olarak Instagram ve Google bu konuda güncellemeler yayınlamıştı. Şimdi ise WhatsApp uygulaması için benzeri bir karar ortaya çıktı.

Bu kez WhatsApp uygulamasının karanlık teması için hazırlıklar hızlandı. Geçtiğimiz günlerde bu konuda ilk kanıtlar ortaya çıkmıştı. Yeni beta güncellemesinde belli başlı arayüz fotoğrafları görüntülenmişti. Şimdi ise WhatsApp Beta 2.19.327 sürümüyle beraber menülerde karanlık temanın nasıl gözükeceği ortaya çıktı.

WhatsApp Karanlık Tema Görselleri

Yeni paylaşılan görsellere baktığımız zaman WhatsApp karanlık temasının genel tasarım olarak aynı kalacağını görüyoruz. Genel olarak tasarımın standart menüler ve duvar kağıtlarıyla aynı olduğu görülüyor.

WhatsApp Karanlık Tema

Burada fark ise renkler kısmında karşımıza çıkıyor. Renkler kısmında yeşil tonlarının ağır bastığı ana renkler yerine siyah ve gri tonlarının kullanılacağı görülüyor. Beta programı kapsamında da testlerinin yapıldığını net bir şekilde gördüğümüz yeni karanlık mod destekli temanın herkes için ne zaman yayınlanacağı ise bilinmiyor. Bu konuda beta sürecinin tamamlanmasını beklemek gerekecek.

Etiketler

Gökhan ÇAKIN

1990 Trabzon doğumluyum. KTÜ Beşikdüzü Meslek Yüksek Okulu'nda öğrenimimi tamamladım. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı