İnternet

WhatsApp Çöktü mü? Neden Gönderim Yapılmıyor?

WhatsApp dünya genelinde çöktü. Sorun belli mi?

Anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde en çok kullanılan uygulamalardan biri olan WhatsApp, birkaç yıldır sürekli çökme sorunları ile gündeme gelmeye başladı. Özellikle 2019 yılında uygulamanın 2-3 kez çöktüğünü gördük.

Uygulamanın belli aralıklarla çökmesine alışmaya başladık. Benzer bir haber bugün geldi. Resmi bir açıklama gelmedi ancak uygulamaların belli bölgelerde çöktüğünü belirtelim. Down Detector üzerinden elde edilen bilgilere bakacak olursak, dünya genelinde uygulamada bir sorun var.

WhatsApp Medya Göndermiyor

Kullanıcılardan gelen mesajlara bakacak olursak, uygulama içerisinden kullanıcıların medya ögelerini göndermeleri mümkün olmuyor. Medya dosyalarının gönderilmesinde sıkıntılar yaşanıyor ve dünya genelinde birçok kullanıcı herhangi bir belge ya da medya ögesi gönderemiyor.

WhatsApp

Genel olarak Avrupa kıtasında yaşayan kullanıcılar için WhatsApp üzerinden medya gönderme sorunu yaşanıyor. Fakat sorun sadece Avrupa bölgesinde sınırlı kalmamış durumda. Bunun yanında Amerika ve genel olarak tüm dünya üzerinden benzeri bir hatanın olduğu görülmekte.

Uygulamanın çökmesinin nedeni konusunda herhangi bir açıklama yok. Yine sunucularda yaşanan bir sorun nedeniyle çökme durumu söz konusu oldu gibi gözüküyor. Resmi bir açıklama yapılmasının ardından haberimizi güncelleyeceğiz.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı