Haberler

WhatsApp Bu Cihazlara Desteğini Kesecek

WhatsApp desteğini keseceği yeni cihazları açıkladı.

WhatsApp, dünyanın en popüler uygulamaları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Uzun süredir anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde de ilk sırada yer alan uygulamanın, belli aralıklarla eski cihazlara desteği kestiğini de biliyoruz.

Eskiyen işletim sistemlerinde WhatsApp kullanımı mümkün olmuyor. Bu yönde belli aralıklarla açıklanan listelere bir yenisi daha eklendi. Bu kez WhatsApp desteği kesilecek olan cihazlar için yeni bilgiler paylaşıldı.

WhatsApp Desteği Kesilecek Modeller

Resmi sitede yer alan bilgilere göre WhatsApp bundan sonraki süreçte Android 4.0.3 sürümü ve üzerindeki cihazları destekleyecek. Buna karşın 1 Şubat 2020 tarihinden sonra ise Android 2.3.7 ve daha eski sürümlere sahip olan akıllı telefonlar için destek kesilecek.

WhatsApp

Bu sürümden daha eski işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda yeni hesap açmak ve mevcut hesabı kullanmak mümkün olmayacak. Bunun dışında iOS sürümü için de bir düzenleme söz konusu olacak. Bundan sonraki aşamada iOS 9’dan daha eski işletim sistemi sürümlerinde de uygulamayı kullanamayacaksınız.

Desteğin kesileceği kullanıcılar için bildirimlerin de gönderildiğini belirtelim. Bu kullanıcılar mesajlarını yedekleyebilirler. Bundan sonraki süreçte de düzenli olarak eski cihazlara desteğin kesilmesi bekleniyor.  

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı