İnternet

WhatsApp Beta Güncellemesi Yayınlandı

WhatsApp Beta sürümünde yeni özellikler ortaya çıktı.

Android sürümü konusunda yeni güncellemeler üzerinde çalışmalar devam eden WhatsApp için yeni bir beta sürümü daha yayınlandı. Android için yayınlanan yeni beta sürümünde ise dikkat çeken değişiklikler ortaya çıkmış durumda. WhatsApp Beta 2.19.348 sürümünün sunulması sonrasında ortaya çıkan özellikler dikkat çekici. Bu kez grup bölümü kısmında önemli değişiklikler söz konusu olacak.

WhatsApp Beta ile Gelen Yeni Özellikler

Yeni beta sürümünde ortaya çıkan ilk özellik mesaj zamanlama özelliği oldu. Mesaj zamanlama özelliği sayesinde, gruplarda gönderdiğiniz mesajların zamanlanmasını sağlayacaksınız. İsterseniz özelliği kapalı olarak kullanabileceksiniz.

Bunun dışında 1 saatten 1 yıla kadar bir zaman aralığı sunulacak. Sunulan zaman aralıklarından herhangi birini seçerek grupta mesajınızı yazdığınız zaman, bu sayaç için geri sayım başlayacak. Seçtiğiniz süre tamamlandığı zaman ise mesajların otomatik olarak silindiği görülecek. 1 yıla kadar zamanlama yapılabilmesi de yine artı bir özellik olarak sunulmuş olacak.

WhatsApp Beta

Beta özelliğinde ortaya çıkan yeni özelliğin dışında, karanlık tema özelliği konusunda da bazı düzenlemelerin yolda olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Artık karanlık mod gruplar içerisinde de kullanılabilecek.

WhatsApp Beta sürümünde ortaya çıkan değişikliklerin ne zaman sunulacağı konusunda ise herhangi bir açıklama bulunmuyor. Güncellemenin Android sürüm için kısa süre içerisinde kullanıma girmesini bekliyoruz. Android için gelen güncellemenin iOS sürümü için de gelip gelmeyeceği ise net değil.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı