Haberler

Wear OS Google Play Store Tasarımı Değişti

Wear OS Google Play Store için güncellendi. Yeni güncelleme sonrası sade bir tasarıma geçildi.

Wear OS Google’ın akıllı saat modelleri için oluşturmuş olduğu Android temeline dayanan bir işletim sistemi. Tıpkı akıllı telefonlarda Android işletim sisteminin kullanılması gibi akıllı saatlerde de Wear OS işletim sisteminin kullanım oranı oldukça yüksek.

Giderek kullanım oranı da artmaya devam eden akıllı saat işletim sistemi için geçtiğimiz günlerde özel bir güncelleme yayınlandığı da duyurulmuştu. Google tarafından duyurulan yeni güncelleme, işletim sisteminin tasarımının değiştirilmesine yönelik bazı değişiklikleri içeriyordu. Tasarım değişikliğinden Wear OS Google Play Store uygulaması da nasibini aldı.

Wear OS Google Play Store Tasarımı Sadeleşti

Yeni tasarım genel olarak Wear OS işletim sisteminin sadeleşmesini sağladı. Yeni tasarımla beraber karmaşık menülerin biraz daha açık hale getirildiğini gördük.

Genel olarak menülerin biraz daha sade bir yapıda sunulduğu yeni güncellemeyle beraber uygulamalar ve hesaplar bölümlerinin de inceltildiği görülüyor.

Wear OS Google Play Store

İşletim sistemine “telefonumdaki uygulamalar” bölümünün de eklenmesini sağlayan yeni güncelleme, açılır menülerin animasyonlarında yaşanan hataların da giderilmesini sağladı.

Genel olarak daha sade bir arayüz ve istediğinize anında ulaşmanızı sağlayacak daha kolay Wear OS Google Play Store tasarımının sunulduğunu söylemek yanlış olmaz. İlk etapta belli modeller için yayınlanan güncellemenin, kısa süre içerisinde tüm Wear OS akıllı saatleri için gelmesi bekleniyor.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı