Bilim & Teknoloji

Volkswagen Elektrikli Araçlara Yöneliyor

Volkswagen, araçlarında elektrikli motor kullanmaya başlayacak.

Otomobil dünyasında yeni bir dönem başladı. Artık içten yanmalı fosil yakıt kullanan araçları tercih eden markaların sayısı bir hayli azalmaya başladı. Markaların küresel ısınma etkisini azaltmak için elektrikli motor seçeneklerini yaygınlaştırmaya başladığını görüyoruz. Bu alanda dev firmalardan biri olan Volkswagen de bu kararı alan firmalardan birisi oldu.

Firma son yaptığı açıklama ile elektrikli araç üretimin yoğunlaşmaya başlayacaklarını belirtti. Firmanın fosil yakıtlı araçlar yerine elektrikli araçlara ağırlık vereceği ve belli başlı alanlarda da bu yöne doğru yönelecekleri açıklandı. Özellikle motor sporlarında kullanılan araçlar için elektrikli motor seçeneklerine yönelme söz konusu olacak.

Volkswagen Bazı Araçların Üretimini Durduracak

Firma tarafından yapılan paylaşımlara göre, bundan sonraki süreçte motor sporlarında yer verdikleri araçların da elektrikli olması sağlanacak. Hatta bu alanda en iddialı araçlardan biri olan Golf GTI TCR serisinin de üretiminin 2019 yılında sonlanacağı açıklandı.

Volkswagen

İçten yanmalı motorun kullanıldığı araçların üretiminin sonlanacak olması, markanın bu alanda attığı ilk adım olacak. 2020 senesinden sonra ise genel olarak elektrikli araçlara doğru bir yönelimin olacağı ve bu yönde üretimlerin de özelleştirileceği bilgisi veriliyor.

Bundan sonraki süreçte Volkswagen fosil yakıt tüketimini en aza indirmek için daha ne gibi adımlar atacak zaman gösterecek. Şimdilik paylaşılan bilgiler bunlar ile sınırlı.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı