İnternet

Vodafone Upload Hızı için Önemli Açıklama

Vodafone Upload hızı 4 kata kadar artıyor. Fiber kullanıcıları için yeni karar.

Koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşların bir çoğu evde kalmak zorunda. Evde kalınmasıyla beraber ise internet kullanımı artmış durumda. Hatta rekor seviyelere ulaşan internet kullanımını söz konusu. Servis sağlayıcılar da bu durumda bazı kampanyalar düzenledi.

Turk Telekom ve Turkcell servis sağlayıcıları upload hızlarında bir düzenleme yaparak artış sağlamıştı. Şimdi benzeri karar Vodafone Upload hızları için geldi.

Vodafone Upload Hızı 4 Kat Artacak

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, konuya ilişkin merak edilenleri açıkladı. Alınan kararla beraber fiber internet kullanıcılarının upload hızlarında 4 kata kadar artış gösterilecek.

Vodafone Upload Hızı

Hız 4 kat artacak ancak bu sadece fiber kullanıcıları ile sınırlı olacak. Diğer kullanıcılar için hız güncellemesi olmayacak. Fiber kullanıcıları için yapılan hız artışının ise kademeli bir şekilde sunulacak.

Kullanıcıların alt yapılarına göre hız artışlarının kademeli bir şekilde kısa sürede tamamlanması bekleniyor. 4 kat daha hızlı upload için geçerli olacak süre 1 Haziran. Bu tarihten sonra eski sistem devam edecek.

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı