Haberler

Vivo’nun Super FlashCharge Teknolojisi Sınırları Zorlayacak

Vivo tarafından geliştirilen FlashCharge adındaki hızlı şarj teknolojisi ile 4000mAh kapasitesindeki batarya 13 dakikada doldurulabilecek.

Çinli teknoloji üreticilerinden Vivo’nun geliştirdiği şarj sistemi çok konuşulacak gibi görünüyor. Bugüne kadar yapılan hızlı şarj sistemleri arasında en verimli teknolojiyle geliştirildiği iddia edilen sistem, 4.000mAh batarya kapasitesine sahip bir telefonu sadece 13 dakika içinde şarj edebilme yeteceğine sahip.

Vivo’nun ürün müdürü tarafından Weibo’ya yaklaşık olarak 16 saniyelik bir video yüklendi. Video detaylı olarak incelendiğinde 16 saniye içerisinde %10 olan telefonun şarj göstergesi %13 seviyesine kadar ulaşıyor. Yani Vivo Super FlashCharge teknolojisi, 16 saniyede %3’lük bir şarj imkanı sunabiliyor.

Daha önce de Vivo tarafından hızlı şarj sistemleri geliştirilmişti. Bundan önce 4.000mAh kapasitesindeki bataryaya sahip bir oyun telefonunu 45 dakikada şarj edebilen 44W’lık hızlı şarj teknolojisi ile adından söz ettirmişti.

Xiaomi de Benzer Teknolojiyi Duyurmuştu

Geçtiğimiz Mart ayında bir başka Çinli üretici Xiaomi de 4000mAh kapasitesindeki bir bataryayı 17 dakikada doldurabilen 100W’lık bir şarj sistemi duyurmuştu. Ancak Xiaomi’nin duyurduğu ürünün halen daha ticari sevkinin yapılmamış olması şirketin bu ürünü ile ilgili akıllarda soru işaretlerinin kalmasına neden olmuştu.

Bugün piyasalarda alınabilecek en hızlı şarj süresine sahip olan telefon modelinin 3.400mAh kapasitesindeki bataryasını 35 dakika gibi bir sürede doldurabilen Süper VOOC şarj sistemi ile birlikte Oppo Find X Lamborghini Edition olduğunu söyleyebiliriz.

Önümüzdeki hafta Shangai’de düzenlenecek olan MWC etkinliklerinde Vivo’nun Süper FlashCharge 120W sistemini duyurması bekleniyor.

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı