Mobil

Vivo S1 Özellikleri Açıklandı

Vivo S1 için tanıtım yapıldı. Ekranıyla dikkat çeken Vivo S1 nasıl bir akıllı telefon modeli? Fiyatlar açıklandı mı?

Uygun fiyatlı akıllı telefonlar sunan bir başka marka olan Vivo, çok kısa bir süre önce yeni akıllı telefonlarını tanıtacağını duyurmuştu. Merakla beklenen yeni akıllı telefonlar için hızlı bir çalışma yapan markanın Vivo S1 akıllı telefonlarını duyurduğunu gördük. Kısa süre önce satış tarihi açıklanan telefonların özelliklerine bakalım.

Vivo S1 Tasarımı Nasıl?

Yeni telefon, beklenenden daha iyi bir tasarımla geliyor. Ön kısımda herhangi bir çentik alanı ya da kamera alanı bulunmuyor. Bunun yerine açılır kapanı kamera sistemine yer verilmiş. Ayrıca yanlardan da kavisli ekran kullanılmış.

Yine bu sayede de %90 gibi bir ekran gövde oranı elde edilmiş durumda. Tamamen çerçevesiz bir akıllı telefona oldukça yakın bir tasarımla gelen akıllı telefonun ekran boyutu ise 6.53 inç olarak açıklandı. Bu ekran boyutunun yanında çözünürlük değeri olarak ise Full HD+ açıklaması yapıldı.

Hem çözünürlük kısmında hem de ekran kısmında başarılı bir telefon sunulmuş oldu. Ekranı bir kenara bırakıp teknik kısma geçtiğimiz zaman ise çok iddialı olmasa da başarılı bir telefon görüyoruz.

Vivo S1

MediaTek Helio P70 işlemci serisine sahip olan model, 6 GB RAM bellek miktarıyla beraber geliyor. Amiral gemisi akıllı telefonlar kadar olmasa da başarılı bir performans çizgisi sunuluyor demek yanlış olmayacaktır.

12 MP değerinde ana arka kameraya ek olarak 8 MP değerinde geniş açılı kamerası da bulunan modelde 5 MP değerinde bir de derinlik sensörü bulunuyor.

Üç arka kameranın ön kamera kısmında karşılığı ise 24 MP değerinde açılır kapanır bir kamera. Açılır kapanır kamera sisteminin ayrıca dikkat çektiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Vivo S1 modeline ekstra bir hava katılması noktasında iddialı bir seçimden söz ediyoruz.

Vivo S1

Jovi isimli sesli asistanı, 18 Watt değerinde hızlı şarj desteği gibi desteklerle gelecek olan Vivo S1 akıllı telefonunun fiyatı ise 342 dolar olarak açıklandı. Satışlar için çok beklemeye gerek yok çünkü satışlar 1 Nisan’da başlıyor.

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı