İnternet

Vine Alternatifi Uygulama Byte Geliyor

Byte uygulaması için beta testleri başladı. Byte nasıl bir platform olacak?

Sosyal medya uygulamaları içerisinde fark yaratan uygulamaların başında Vine uygulaması geliyordu. Instagram, YouTube, Snapchat gibi platformlar öne çıkmadan önce, bu alanda ilk adımların atıldığı Vine, 6 saniyelik videoların paylaşılmasına olanak sağlıyordu. Uygulama üzerinden birçok fenomenin ortaya çıktığını ve zamanla bu fenomenlerin diğer platformlara geçiş yaptığını da biliyoruz.

Her ne kadar alanında ilk olarak öne çıkmış olsa da Vine için popülerlik de kısa sürmüştü. Uygulamanın Twitter’a satılmasının ardından bir çöküş başlamış ve sonunda Vine serüveni sona ermişti. Şimdi ise yeni bir alternatif geleceği ortaya çıktı. Bu kez Byte platformunu göreceğiz.

Byte Neler Sunacak?

Vine kurucusu olarak bilinen Dom Hofmann tarafından yapılan sosyal medya paylaşımlarıyla beraber Byte uygulaması duyuruldu. Vine benzeri bir yapıya sahip olacak ve yeni sosyal medya platformlarından biri olacağı açıklanan uygulamanın, oldukça benzer bir yapıda olduğunu görmek mümkün olacak.

Uygulamanın yine kısa videoları paylaşmayı desteklediğini göreceğiz. Çok kısa süreli videolar paylaşılabilecek ve bu videolar üzerinden kolayca beğeni yapılabilecek. Platformun bu konuda en büyük farkı ise desteklediği video formatı olacak. Video formatı konusunda dikey format desteklenecek.

Byte

Sadece dikey kısa videolar paylaşıldığı bir platformdan söz ediyoruz. Bu kez takipçi olayının ise olmayacağını belirtelim. Sistem bu konuda biraz daha farklı bir işleyişe sahip olacak. Bu kez Facebook benzeri arkadaşlık sistemi sunulacak ve kullanıcılar arkadaşlarına sosyal medya üzerinden mesaj gönderimi yapar gibi mesaj gönderebilecekler.

Dediğimiz gibi video beğenileri de yine bu sistem üzerinden devam edecek. Şu an için yeni uygulamanın denemelerinin devam ettiğini belirtelim. 100 kişilik bir test ekibine beta sürümlerinin gönderildiği ve testlerin başladığı belirtildi.

Testlerin başarılı olması durumunda, Eylül ayında uygulamanın yayınlanması da bekleniyor. Fakat henüz tam olarak tarih olmadığını ve sürüm konusunda bir bilgi verilmediği özellikle belirtelim.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı