Bilim & Teknoloji
Trend

Valve Index VR Başlıklar Geliyor

Valve Index VR başlıkları için detaylar ortaya çıkmaya başladı. Valve Index VR ne zaman tanıtılıyor?

Sanal gerçeklik konusunda yeni teknolojiler geliştirilmeye devam ediyor. Ardı ardına tanıtımı yapılan sanal başlıklar için bir yandan yeni yazılımlar tanıtılırken, bir yandan ise bu alanda yeni donanım serileri tanıtılmaya devam ediyor. Bu konuda son adım ise Valve tarafından gelecek. Steam yapımcısının yeni bir sanal başlık modelini piyasaya sunacağından söz ediliyor. Valve Index VR adıyla tanıtılması beklenen yeni sanal başlıkların ne gibi yenilikler sunacağı konusunda da ilk bilgiler gelmeye başladı. Buna göre iddialı bir seri karşımıza çıkacak.

Valve Index VR Neler Sunacak?

Şimdilik sadece bir görseli ve tanıtım tarihi ortaya çıkan Valve Index VR başlıkların, çevre kamerasıyla beraber geldiğini göreceğiz. Görsellere göre 4 kamera bulunacak olan seride, çevre görüşü imkanı sunulacak. Yani başlık kafanızda olsa bile çevrenizi de net bir şekilde görebileceksiniz. Bunun için kullanılacak olan kameralar görüntüyü ekranlara yansıtacak.

Oyunda olmadığınız zamanlarda, başlık kafanızda olsa bile çevreyi de görebileceksiniz. Hatta oyun içinde olduğunuz zamanlarda bile 4 kameranın görüntüsünün bir köşede sunulacağı konusunda da bilgiler var. Fakat bu bilgiler net değil.

Valve Index VR

Bunun dışında Valve Index VR başlıklarının dahili iki ekran kullanması bekleniyor. Ekranların özelliklerinin neler olacağını bilemiyoruz ancak her göz için bir ekran sunulması ve ekranların bağımsız olması olası. Çözünürlük değeri ya da ekranların donanım özellikleri konusunda da bir bilgi yok.

Muhtemelen HTC ile Valve arasında yapılan ortaklığa son verecek olan yeni gözlüklerin tanıtım tarihinin ise Mayıs ayı olduğu söyleniyor. Paylaşılan görsellerde tanıtımın 2019 Mayıs ayı içerisinde yapılacağı bilgisi net bir şekilde verilmiş. Fakat paylaşılan tüm görsellere rağmen henüz Valve tarafından konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı.

En azından gözlüklerin tanıtımının yapılacağı etkinlik için bir açıklama gelmesini bekliyorduk ancak bu konuda da bir açıklama yapılmadı. Şimdilik Valve’nin bu konuda yapacağı açıklamalar merakla bekleniyor. Tanıtım sonrasında bizde daha detaylı bilgiler paylaşacağız.     

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı