Bilim & Teknoloji

Valve Index için İddialı Bilgiler Var

Valve Index başlığı için merakla beklenen detaylar belli olmaya başladı. Başlıklar ne zaman tanıtılacak?

Sanal başlıklar konusunda iddialı firmalardan biri olan Valve, oyunculara çok daha iyi bir deneyim sunan sanal başlıkları duyurmuş ve HTC ile ortaklaşa bir proje içerisine girmişti. Vave serisi başlıklarla beraber oyun deneyimini maksimuma taşımayı başaran firma, şu sıralar kendi sanal başlığını tanıtmak için hazırlıklarına devam ediyor. Valve Index adıyla gelmesini beklediğimiz yeni sanal başlıkların ne gibi özellikleri olacağı konusunda da belli başlı bilgiler ortaya çıkmış durumda. Buna göre yeni seri oldukça iddialı olacak.

Valve Index Neler Sunacak?

Steam sayfası üzerinden yapılan paylaşımlara baktığımız zaman Valve Index başlıklarının beklenenden daha ideal modeller olduğunu göreceğiz. Bir kere gözlüklerin üzerinde kameraların bulunduğunu görmek mümkün olacak.

Gözlüğün her iki tarafında da bir kamera yer alacak. Merceklerin köşelerinde yer alacak olan kameralar, gözlüğü kullanırken aynı zamanda çevreyi de algılamanıza izin verecek. Sadece çevre kamerası içerisinde yer alan detaylar değil, gözlüğün detayları da ortaya çıkmış durumda.

Kameralar dış dünya ile sanal dünyayı bir araya getirme konusunda oldukça yardımcı olacak olsa da tek ayrıcalık bu olmayacak. Bunun dışında özel bir ayar çubuğunun da yer aldığını göreceğiz.

Valve Index

Muhtemelen mercekler arasındaki boşlukların düzenlenmesini ve göz mesafesinin ayarlanmasını sağlayacak olan ayar çubuğunun dışında başlığın daha ne gibi ayrıcalıklar sunacağı konusunda da bilgi yok.

Muhtemelen bu konuda tüm detayları ve Valve Index başlıkların tüm ayrıcalıklarını Mayıs tanıtımıyla beraber göreceğiz. Mayıs 2019 itibariyle yapılacak tanıtımın hemen sonrasında Valve Index modellerinin tüm detaylarına yer vereceğiz.

Şimdilik yeni serinin fiyat ve genel durumu konusunda çok fazla detay paylaşımı yapılmış değil. Tanıtım tarihinin de netlik kazanmadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Sadece Mayıs ayı içerisinde gelecek bir tanıtım olduğunu biliyoruz. Şu an için bu konuda da kesin bir tarih açıklaması yapılmış değil.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı