Haberler
Trend

Ünlü Kripto Para Ripple’ın Değeri 10 Milyar Dolar Oldu

Ünlü teknoloji ve Blockchain şirketi olan Ripple, girişim sermayesini artırdı. 200 milyon dolar olarak açıklanan artırımın ardından şirketin total değeri 10 milyar dolara ulaştı. Ayrıca 200 milyon dolarlık fonun Tetragon şirketinden geldiği de iddia edildi. 

Kripto para teknolojisiyle dünyada ün kazanan Ripple’ın C serisi için girişim sermayesini 200 milyon dolar artırdığı belirtildi. Bu gelişmeyle toplam değeri 10 milyar doları aşan şirketin hedeflerine adım adım yaklaştığı ifade ediliyor. Bilindiği üzere 2017 yılında dünyada yaşanan kripto para patlamasının ardından Ripple, XPR adı verdiği kripto parasıyla ün yapmış ve değerini katlamayı başarmıştı.  

Sermaye New York’tan Geldi

Ripple’ın 200  milyon dolarlık yeni girişim sermayesi ile değerini 10 milyar dolara yükseltmesi, sektörde yankı bulurken bu bedelin hangi şirketten geldiği de belli oldu. Edinilen bilgilere göre New York merkezli Tetragon, Ripple’a bu yatırımı yapma kararı aldı. Ayrıca Ripple’ı Japonya’da SBI Holding’in ve Route 66 Ventures’in desteklediği de belirtilmekte. 200 milyon dolarlık girişim sermayesinin hemen ardından Ripple’ın kripto parası XPR blockchain borsasında yüzde 4 değer kazandı. Bu gelişme yatırımcıları da memnun ederken yükselişin devam etmesi bekleniyor. Bilindiği üzere XPR 2018’in Ocak ayına kadar yükselişini sürdürmüş ve yaklaşık 3 dolardan işlem görmeye başlamıştı. Ancak kripto para piyasasındaki sarsılmayla birlikte XPR’nin değeri 0,19 dolara kadar gerilemişti. 

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı