Bilim & Teknoloji

Uluslararası Uzay İstasyonu için Bağlantı Güncellemesi

Uluslararası Uzay İstasyonu için yeni bir açıklama geldi. Açıklamalara göre Uluslararası Uzay İstasyonu bağlantı hızı değiştirildi.

NASA tarafından sürekli olarak geliştirilmesi için çalışmaları devam eden Uluslararası Uzay İstasyonu için, yeni adımlar atılmaya devam ediyor. Son olarak Uluslararası Uzay İstasyonu konusunda bir bağlantı güncellemesi yapıldığı açıklandı. NASA tarafından yapılan açıklama sonrasında bağlantı hızının iki katı olarak güncellendiğinin bilgisi verildi.

Bağlantı hızının yükselmesinde önemli bir gerekçe var. NASA tarafından yapılan açıklamalara göre bağlantı hızının yükseltilmesindeki ana neden, veri akışının daha hızlı bir hale getirilmek istenmesi. Veri akışının artmasını sağlayan yeni bir sistem sunulmuş durumda.

Uluslararası Uzay İstasyonu Bağlantısı 600 Mbps

Uçuş merkezinde yapılan açıklama sonrasında ISS için veri hızının 600 Mbps seviyesine çıkarıldığı belirtiliyor. Bu tam olarak 2 kat olarak artırılmış bir sistem hızı demek oluyor.

Sistem hızının 2 katı olarak güncellenmesi sonrasında hem keşif görevleri için hem de uzay araştırmalarında elde edilen veriler için aktarım çok daha hızlanmış olacak.

Uluslararası Uzay İstasyonu

Veri aktarım hızının doğrudan 2 katına çıkmasının pek mümkün olmadığı belirtiliyor. Bağlantı hızı iki katına çıkıyor olsa da veri aktarım hızının tam olarak 600 Mbps seviyesine ulaşması biraz daha zaman alacak. Bu noktada NASA tarafından yapılan açıklamaları dikkatle takip etmek gerekiyor.

Öyle ki yeni bir çalışmanın da sinyalleri verilmiş durumda. Bundan sonraki süreçte daha ne gibi adımların atılacağını merakla bekliyoruz. Tüm bu adımlar uzay araştırmalarında bir seviye öne geçilmesini sağlayacak.  

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı