İnternet

Ülkelere Göre İnternet Bağımlılığı Listesi Açıklandı

İnternet bağımlılığı konusunda yapılan son araştırma şaşırtıcı sonuçları ortaya koydu. İnternet bağımlılığı listesinde ülkemiz yer alıyor mu?

İnternet kullanımı, tahmin edilemeyecek kadar yaygın bir hal almaya başladı. Bundan 10 sene öncesine kadar belki yeni yeni yaygınlaşmaya başladığını gördüğümüz internet teknolojisinin, şu sıralar hemen her eve girdiğini ve kullanım oranlarının bir hayli artmaya başladığını görüyoruz. Öyle ki dünya genelinde internet kullanımı sürekli olarak artmakta. Hatta artık İnternet bağımlılığı adı verilen bir durum da söz konusu. İşte yapılan son araştırmada İnternet bağımlılığı için son noktanın ne düzeyde olduğunu gösteriyor.

İnternet bağımlılığı Listesinde Yer Alan Ülkeler 

Ülkeler bazında yapılan araştırma, İnternet bağımlılığı ve internet kullanımına ilişkin detayları ortaya koymuş oldu. Yapılan araştırmaya göre ABD bu konuda lider durumda. İnternet bağımlısı ülkeler listesinde ilk sırada yer alan Amerika Birleşik Devlerini ise Brezilya takip ediyor. Nüfus ile bağlantılı olarak Brezilya’nın ikinci sırada yer aldığını ve üçüncü sırada da Makao’nun yer aldığı görülüyor.

Listeye devam ettiğimiz zaman 4.sırada ise Rusya karşımıza çıkıyor. Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Hong Kong, Suudi Arabistan, Birleşik Krallık, Güney Kore şeklinde devam eden listede ülkemiz yer almıyor.

İnternet bağımlılığı

Ülkemiz internet kullanım oranı Tuik verilerine göre %72.9 ancak İnternet bağımlılığı listesinde Türkiye yok. Listede sadece 15 ülkenin yer alması, bu durumun en büyük nedenleri arasında gösterilebilir.

Her geçen gün biraz daha artış gösteren internet kullanımına ilişkin yapılan son incelemeyle beraber, dünya genelinde kullanım oranlarının artmış olduğu sonucunun ortaya çıktığını da ekleyelim.

Bir yandan internet yaygınlaşıyor diğer yandan ise insanların internet kullanımına olan ilgisi artış gösteriyor. Görünen o ki birkaç yıllık bir dönemde, kullanım oranları çok daha artış gösterecek. Araştırmaların işaret ettiği gelişim bu yönde.   

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı