Haberler

Twitch, YouTuber Yousef Erakat’ı Banladı

Twitch ünlü bir YouTuber'ı daha banladı.

Twitch ile YouTube arasındaki yarış devam ediyor. İki platform arasında yarışın ortaya çıkmasının nedeni ise ünlü oyun yayıncılarının iki ayrı platformu da kullanıyor olması. Twitch, kullanıcıları kendisine çekmek adına her şeyi yapıyor ancak bir yandan da bu çalışmalara karşı Twitch kan kaybetmeye devam ediyor. Son olarak servis beklenmedik bir adım daha attı. Bu kez popüler YouTuber Yousef Erakat’ın hesabının banlandığı açıklandı.

10 milyondan fazla abonesi bulunmasına karşın ünlü ismin banlanması sonrasında, Yousef Erakat tarafından da bir açıklama yapıldı. Ünlü ismin yaptığı açıklamasında ban süresinin de belli olmadığı konusunda bilgi verildi.

Twitch Bir Açıklama Yapmadı

Hesabında 100 binin üzerinde kullanıcı olduğu bilinen Yousef Erakat’ın hesabının kapatılmasının ardından konuya ilişkin Twitch platformundan herhangi bir açıklama yapılmadı. Banlanma nedeni ya da ban süresi konusunda da bir bilgi yok.

Twitch

Daha önce de benzeri konularla gündeme gelen platformun, yavaş yavaş kullanıcılarını kaybetmeye başladığını da söylemek gerekiyor. İddialara göre birçok kullanıcı ve banlanan isimler Mixer platformuna geçmeye başladı.

Twitch tarafından bu konuda daha nasıl bir adım atılacağı ise merak konusu. Firmanın yavaş yavaş önlem alması beklenmekte.

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı