Oyun

Twitch Studio Açık Beta Kullanıma Başladı

Twitch Studio açık beta sürümünün yayınlandığı açıklandı.

Oyun yayıncılarının en büyük platformlarından biri olarak bilinen Twitch, son dönemde YouTube ile girdiği yarışı kazanmakta kararlı. Bunun için platformun yeni servislerini duyurduğunu görüyoruz. Bu noktada yeni servislerden birisi de Twitch Studio olarak karşımıza çıkmıştı. Uzunca bir süre beta kapalı testleri yapılan Twitch Studio, şimdi ise açık beta olarak yayınlandı. Yayıncıların açık beta üzerinden sistemi denemesi de mümkün hale geldi.

Twitch Studio İddialı Geliyor

Ağ bağlantısı ve yazılım düzenlemeleri süreçlerini hızlı bir şekilde tamamlayarak kullanıcı fark etmeden optimizasyonu sağlayan sistem, diğer programlara olan ihtiyacı en aza indirmeyi sağlayacak Kullanıcıların kullandıkları monitör, web kamerası ve mikrofon gibi araçları da kolayca tanıyan yeni araç bunların optimizasyonlarının da kolayca yapılmasını sağlıyor.

Sadece ortamın hazırlanması konusunda değil, bunun dışında akışların ve görünümlerin kişiselleştirilmesi mümkün olacak. Kişiselleştirme konusunda ise kullanıcılara yine ayrıcalıklar sunulacak. Sunulması beklenen ilk ayrıcalık ise hazır tasarımlar olacak.

Twitch Studio

Platformu çok daha işlevsel hale getirecek olan Twitch Studio için beta sürümünün şimdilik sadece Windows için yayınlandığını görüyoruz. Diğer platformlar için desteği ne zaman geleceği konusunda herhangi bir bilgi yok.

Beta sürecinin ne zaman tamamlanacağı konusunda da kesin bilgiler paylaşılmadı. Testlerin tamamlanmasının ardından Twitch Studio kararlı sürümün de yayınlandığını göreceğiz.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı