Haberler

Türkiye’de Teknoloji Tabanlı Girişimlerde Ciddi Bir Potansiyel Var

Geçtiğimiz günlerde, İTO aracılığı ile girişimciliğin desteklenmesi amacı güdülerek kurulmuş olan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin Fulya’daki yeni yerleşkesinin açılışına katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, teknoloji tabanlı girişimlere dair açıklamalarda bulundu.

Törende yaptığı konuşmada Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin oldukça fazla girişimin elde edeceği başarılarda ciddi pay sahibi olacağına dair açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, teknoloji tabanlı girişimlerde oldukça büyük bir potansiyelimiz olduğunu söyledi.

2023 hedefi en az 10 Turcorn

Cumhuriyetin 100. Yılı sebebiyle koyulmuş 2023 hedeflerinden biri olan en az 10 turcorn, yani bir milyar doların üzerinde bir değerlemeye sahip olan Türk Unicorn hedefinin artık hiç de uzak bir ihtimal olmadığını açıklayan bakan Varank, ayrıca girişimciliği bireysel bazda değil bir ekosistem olarak olarak ele aldıklarını söyledi.

Düşüncelerini ekonomiye aktarabilmiş girişimciler var

Kendi fikirlerini ekonomiye aktarabilmiş olan girişimci gençler hakkında da konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bu, çalışkan girişimcilerin yalnızca Türkiye’de değil dış basında da yer bulduğunu söyledi ve örnek olarak getir.com’ un Silikon Vadisinden almayı başardığı 40 milyon dolarlık yatırımı işaret etti. 

Yatırımlar devam edecek

Özellikle KOSGEB destekleri hakkında genç girişimcilere bilgilendirmeler yapan Bakan Varank, bu desteklerin artaracak devam edeceğini ve firmalara uzun vadeli destekler sağladıklarını da sözlerine ekledi.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı