İnternet

Turkcell Ülke Geneli İnternet Sıkıntısı

Turkcell Süperonline Türkiye genelinde internet sıkıntısı yaşanıyor. Kullanıcılar sosyal medya üzerinden Turkcell'e baskı kurarken konu ile ilgili yetkililer sorunun çözümü için gerekli çalışmaları yaptıklarını aktardı.

Geçtiğim gece bazı Türkiye geneli internet sorunları yaşanmıştı. Yaşanan bu sorunların ardından ise bugün de gün içinde Turkcell ile birlikte Superonline üzerinden internet bağlantısı kuran kullanıcılar internet kesintisi hakkında sorunlarını dile getirmeye başladılar.

Gerek sosyal medya gerekse sözlükler üzerinde epeyce bir yorum yapıldı konu hakkında. Kullanıcıların birçoğu telefonlarında bir sorun bulunduğunu düşünerek yeniden başlatmayı denediler. Diğer yandan bir kısmı ise Turkcell müşteri hizmetleri ile bağlantı kurmayı denediler. Turkcell müşteri hizmetlerini arayanların bir kısmı hattın meşgule düştüğünü söylerken bir kısmı da ülke genelinde sıkıntı olduğu yönünde bilgi aldıklarını internet üzerinden diğer kullanıcılarla paylaştılar.

Sorunu Çözmek İçin Yol Aranıyor

Turkcell internet kullanıcıları sorunu çözmek için farklı çözüm yolları aramaya koyuldular. Kullanıcıların bulduğu çözümlerden biri sabit geniş bant üzerinden DNS ayarlarında değişikliğe gitmek, diğer bir yöntem ise VPN uygulamasını vasıtasıyla interneti kullanmak. Bu iki çözüm yolunu kullanan kullanıcılar internet erişim sorununu çözdüklerini belirtiyorlar.

Öte yandan belirtmemiz de fayda var ki Turkcell ve Superonline üzerinden yaşanan bu sorunların sebebi dün akşam saatlerinde yaşanmış olan genel internet kesintisinden farklı bir sebepten dolayı meydana gelmiş durumda. İnternet erişimini sağlayamayan kullanıcıların Turcell müşteri hizmetlerini aramaları sonucunda oluşan yoğun şikayetlerden dolayı Turkcell twitter üzerinden kullanıcılarına açıklama sundu. Turkcell twitter vasıtası ile yaptığı açıklamada internet bağlantısının teknik bir çalışmadan ötürü sekteye uğradığını kullanıcılarına bildirdi. Ek olarak ise ilerleyen saatlerde tekrar denemeleri ricasında bulundu.

Sosyal Medyanında Gündeminde

Turkcell mobil ağ ve internet kullanıcıları ise bu olayı sosyal medyaya taşıyarak yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi paylaşımında bulundular. Özellikle çeşitli sözlükler de ve twitter sosyal medya uygulamasında bu durum çok konuşulur oldu. Kullanıcılardan bazıları müşteri hizmetlerini aradıklarını ancak kullanıcı meşgul yanıtıyla karşılaştıklarını bildiriyor. Diğer yandan bir kesim ise bu Türkiye genelinde yaşanan internet kesintisi olayından oldukça şikayetçi. Çünkü pek çok kullanıcı uzun bir süre ne telefondan ne de bilgisayar üzerinden internet erişimi sağlayamadı. Bu durum özellikle de internet ve telefon hatlarını devamlı kullanma zorunluluğu bulunan kullanıcıları oldukça zor bir halde bıraktı.

İsmail YÜKSEL

Ankara'da Soft Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı